Už čoskoro si budeme môcť vyskúšať život Hobita v Tales of Shire

Na obzore sa objavuje nová hra z prostredia Pána prsteňov s názvom Tales of the Shire: The Lord of the Rings Game. Táto hra je vyvíjaná v slávnom štúdiu Wētā Workshop a bude vydaná spoločnosťou Private Division, ktorá je súčasťou labelu Take-Two Interactive zameraného na nezávislé hry. Podľa popisu sa hráči môžu tešiť na pohodlie hobitieho života, a novinka by mala byť dostupná už budúci rok na PC aj konzolách. Presné platformy však neboli oznámené v prvom teaseri a celé video pôsobilo trochu záhadne. O trochu viac však už odhalil trailer, ktorý oficiálne vyšiel pred 9 dňami.

Na hre pracujú veteráni z Disney

Spoločnosť Wētā Workshop bola pôvodne založená v roku 1987 pod názvom RT Effects. Jej herné štúdio vzniklo v roku 2012 a tvoria ho skúsení veteráni, ktorí predtým pracovali pre spoločnosti ako Disney, Nintendo, Fox, Universal alebo Hasbro. Medzi ich predchádzajúce hry patrí Dr. Grordbort's Invaders, Dr. Grordbort's Boosters, Grordbattle a Combonauts, ktoré prevažne patria do kategórie VR a AR titulov. Nová hra však bude zjavne ponúkať niečo tradičnejšie. A poteší to srdce každého, kto holduje pokojným čozy hrám.

Vyskúšajte si hobití život

Tales of the Shire sa v traileri ukazuje v celej svojej kráse a ja si musím trochu povzdychnúť nad grafikou. Čakala zážitok ako pri Hogwarts Legacy s realistickou grafikou – namiesto toho sa ale Tales of Shire javí ako stredozemná variácia na populárnu hru Animal Crossing. A to práve hlavne v tej grafickej stránke. Hráči sa v tejto štylizovanej dedine s názvom Povodie vžijú do role hobita a budú sa venovať všetkým týmto bytostiam typickým záľubám, ako je zahradničení, rybárčenie, varenie a hodovanie. Hra Tales of the Shire je primárne zameraná na simuláciu pohodového života. Na začiatku si hráči vytvoria vlastného hobita alebo hobitku a usadia sa vo svojej vlastnej nory, ktorú si môžu prispôsobiť podľa svojho vkusu. Potom sa pustí do zhromažďovania zásob a zoznámi sa s ostatnými obyvateľmi dediny, ktorým musí pomôcť získať uznanie okolitých osád. To docieli plnením rôznych výziev, denných úloh a podobných aktivít. Samozrejme ako správny hobit si musíte tiež urobiť priateľov. Cestu k srdciam hobitích susedov má hráči otvoriť ich žalúdok. Najlepšie sa s ostatnými obyvateľmi zblížite pomocou dobrého jedla. Kto by odmietol variť nejaký lahodný pokrm pre svojich susedov? Možno vám budú susedia dokonca ochotní obchodovať a vymeniť portrét neobľúbeného pradedka za hrsť bobúľ. A podľa tvorcov hry sa hráči môžu tešiť aj na stretnutie s členmi slávnych hobitích rodín a možno aj na niektoré veľmi známe postavy. Vývojári hry zdôrazňujú, že hráči nebudú pri dekorovaní svojho obydlia obmedzení žiadnymi štvorcovými mriežkami. V hre sa budú striedať ročné obdobia a počasie, čo bude kľúčové pre pestovanie plodín a kvetov. A samozrejme, ako už bolo spomenuté, varenie bude hrať dôležitú úlohu. Okrem slávnych a pre hobitov typických druhých raňajok budú hráči môcť organizovať veľkolepé hostiny a oslavy, ale tiež zbierať unikátne recepty, ktoré pomôžu ich slávnostiam získať slávu.

Vyjde už tento rok?

Bude zaujímavé sledovať, ako sa nová hra Tales of the Shire: The Lord of the Rings Game od Wetta Workshop vyvinie. S popularitou Pána prsteňov a skúsenosťami vývojárov, ktorí za sebou majú úspešné projekty, je veľká šanca, že sa nová hra stane hitom medzi fanúšikmi a hráčmi. Podľa trailera vyjde hra ešte tento rok, niekedy na konci tohto roka, presný dátum však zatiaľ oznámený nie je. Čo však vieme, je, že hra vyjde na PC, PlayStation, Xbox a samozrejme aj Nintendo Switch. Na Steame už si ju tiež môžete pridať do wishlistu. Som zvedavá, kam sa vývoj posunie a čoho všetkého sa nakoniec dočkáme.