Búrame mýty o repasovanom tovaru!

Čo si predstaviť pod označením GIGA repasovaný notebook?

RRepasované notebooky a počítače, takzvané repasy, sú hitom dnešnej doby. Ale čo vlastne ten repas je a z čoho plynie jeho výhoda? Krátkodobo používané notebooky sa repasujú za účelom navrátenia ich pôvodného stavu. Veľmi drahé súčiastky vo vnútri zariadenia sa otestujú a očistia. Šasi, klávesnica, touchpad, kryt alebo palmrest sú v týchto zariadeniach často veľmi kvalitné. Občas sa môže stať, že majú drobné kozmetické nedostatky, ktoré, v prípade, že je to potrebné, sa opravia, prípadne sa vymenia za nové. Tým sa notebooku alebo počítaču obnoví jeho pôvodná kvalita, ale rapídne klesne jeho cena. Kúpou repasovaného notebooku tak získate najlepší pomer ceny a výkonu.

Kde sa GIGA repasy vzali?

Repasujú sa predovšetkým zariadenia v nákupnej cene nad 850 Eur. Tieto zariadenia používali spravidla veľké firmy a bankové inštitúcie, ktoré si tieto výkonné a drahé stroje kúpili na leasing. Zhruba po dvoch rokoch používania ich pravidelne obmieňajú za novšie modely a pôvodné stroje odkúpia spoločnosti, zaoberajúce sa repasovaniu. U našich dodávateľov značiek Apple, HP, Dell, Lenovo, Asus alebo Fujitsu prechádzajú stroje profesionálnym repasovaním, ktoré im zaručuje prvotriednu kvalitu a kontrolu produktov.

Dvojaké GIGA testovanie repasovaných strojov

U nás v GIGA razíme heslo: dôveruj, ale preveruj. . Máme skladom viac než 20 000 kusov produktov. šetky notebooky, počítače, LCD, tablety alebo telefóny predtým, než putujú na pulty predajní alebo na e-shop, ešte raz kontrolujeme, testujeme, preverujeme a čistíme. Používame špeciálne nástroje, vďaka ktorým sme schopní dôkladne vyčistiť napríklad aj priestor vo vnútri počítača. Naši testeri sa každému stroju venujú s maximálnou starostlivosťou a láskou. Iba vďaka tomu si môžeme byť kvalitou našich zariadení stopercentne istí.

Odolné balenie – nevyhnutná súčasť každého GIGA stroja

Milujeme GIGA repasy. Nemohli by sme Vám ich posielať v obyčajnej krabici a riskovať tak ich poškodenie pri preprave. Azda všetci máme skúsenosť s dopravnými spoločnosťami a ich rýchlou jazdou. Aj vďaka tomuto dôvodu sme vyvinuli špeciálne odolné GIGA krabice, ktoré ochránia notebooky alebo počítače aj pri náročnejšej preprave.. Do týchto krabíc potom balíme ako produkty z kategórie A, tak aj zariadenia z kategórie B. Nedávno sme robili test odolnosti GIGA krabíc, ktorý preukázal, že jedna GIGA krabica na notebooky uniesla nášho kolegu testera aj so záťažou – v celkovej váhe 152 kilogramov. .

Nadštandardná záruka 2 roky ZDARMA na všetko! Jedine v GIGA!

Vďaka tomu, že nám všetky notebooky, počítače, LCD, tablety, telefóny, chytrá elektronika, a ďalší sortiment prejde rukami pri testovaní, vyradíme už pri kontrole tovar, ktorý nezodpovedá našim štandardom. Kvalitou našich GIGA zariadení si sme stopercentne istí. Dokazujeme to nadštandardnou dvojročnou zárukou na všetko, ktorú Vám poskytujeme ZDARMA. Je to jedna z našich hlavných konkurenčných výhod.

Šetrite prírodu, voľte GIGA REPAS

K výrobe novej IT techniky sa spotrebuje veľké množstvo drahých kovov. Ťažba týchto surovín je sama o sebe veľmi neekologická. Väčšina surovín tak končí vďaka vyhodeným notebookom a počítačom na skládkach. Tým pádom je potrebné ťažiť ďalšie a ďalšie drahé kovy pre výrobu nových zariadení.

Repasovaním refreshujeme použité stroje a navraciame im pôvodný výkon. Vďaka tomu sa môžu znovu vrátiť do predaja a predídeme tak ich likvidácii. Kúpou repasovaného notebooku šetríte našu prírodu. Repasovaním totiž môžeme z už použitých drahých kovov v notebookoch a počítačoch získať maximum. Tým znižujeme ťažbu drahých surovín potrebných k výrobe nových produktov. . Ďakujeme Vám, že volíte repas.

Prečo sa repasujú iba drahé zariadenia?

Repasovaním prechádzajú iba tie stroje, u ktorých je istota, že budú šliapať ako hodinky ešte dlhú dobu. K tomu je potrebné, aby výrobné náklady notebooku boli vysoké a jeho prevedenie kvalitné. Nutnosťou je drahá základná doska, kvalitný displej a odolné pánty. Vďaka špeciálnym technológiám, ktoré sa používajú k výrobe drahých notebookov, sú tieto stroje odolné voči obliatiu tekutinou, pádu alebo prachu.

Notebooky jako Getac S400 G2, Dell Latitude Rugged či tenký a ľahký Panasonic , jPanasonic, sú odolné aj voči nárazom, vibráciám a sú schopné pracovať aj v extrémnych teplotách. Medzi novými notebookmi sa pohybujú ceny týchto vysoko odolných strojov okolo kolem 2 500 Eur. V prípade, že ich máme práve skladom, repasované u nás pořídíte v ceně kolem 416 Eur .

Ve většině případů mají repasované notebooky i podsvícenou klávesnici, kovové panty nebo magnesiové šasi ze slitiny hořčíku/uhlíku. Když se podíváme na nový notebook za 7 000 Kč, výrobní náklady jeho HW součástek jsou velmi nízké. Životnost těchno notebooků je výrazně nížší, tudíž se tyto stroje repase často ani nedožijí, proto je zbytečné se o to vůbec pokoušet.

Je GIGA repas lepší než nový notebook? No jasně!

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Pokud jste muž, tak Vám určitě otevře obzory přirovnání nákupu nového versus repasovaného notebooku k nákupu aut. Řekněte sami. Koupili byste si raději nový Ford nebo ojetý Mercedes? U žen se můžeme zeptat: sáhnete po Chanelce ze sekáče, která vypadá jako nová, anebo si pořídíte novou kabelku z no name e-shopu za stejné peníze? Repasovaný notebook je právě tím Mercedesem a Chanel kabelkou.

Nový notebook v pořizovací hodnotě 7 000 Kč se nikdy nevyrovná zpracováním, výkonem, rychlostí ani odolností tomu repasovanému za stejnou částku. Repasováním totiž klesá pořizovací cena notebooku až o 80%.

GIGA repasovaný NENÍ bazarový!

Občas se setkáváme se srovnáváním repasovaných zařízení s těmi bazarovými a ježí se nám z toho vlasy na hlavě. Mezi repasem a barazovým zbožím je několik zásadních rozdílů. Repasuje se pouze krátce použitá IT technika, která před i po repasi projde odborným prověřením a důkladným testováním každého kusu. To je asi ten nejzásadnější rozdíl mezi repasem a notebookem z barazu.

U bazarového zboží nemáte jistotu, že notebook nebo PC prodejce před nákupem zapnul nebo zkontroloval. O testování se nedá vůbec mluvit, na to bazaroví prodejci nemají kapacity. Dalším rozdílem je záruka. V případě jakéhokoliv problému jsme Vám k dispozici. Na vše máte dvouletou záruku zdarma. Bazaroví prodejci často o záruce 1 rok na vady, které zařízení mělo během nákupu, ani neví. Už se Vám stalo, že profil bazarového prodejce záhadně po nákupu zmizel? Ne? Tak to jste měli štěstí. Už jsme se setkali s bazarovým prodejen strojů z trestné činnosti. Na to si opravdu dávejte pozor.

GIGA B-éčko není žádné béčko

Pokud chcete ten nejvyšší výkon za co nejnižší peníze, máme pro Vás nabídku GIGA B-éček . V B-kategorii naleznete plně funkční zařízení s drobným kosmetickým nedostatkem. Díky tomu cena stroje klesne ještě více. Sháníte notebook na cestování? Kleknul Vám právě počítač? Potřebujete nutně dopsat seminární práci nebo diplomku, ale nechtějí se Vám investovat desetitisíce do nového? Potřebujete notebook, či tablet pro děti, u kterého Vás nebude mrzet, když ho poškrábou?

Tak to je Béčko tou ideální volbou pro Vás. GIGA B-éčko je levnější, plně funkční varianta zboží, které může obsahovat drobné kosmetické nedostatky, jako například: vlásečnicové škrábanečky na víku notebooku, drobné světlé flíčky na displeji, které zaznamenáte pouze na velmi tmavém pozadí, drobné prasklinky na šasi (např u čtečky na SD kartu, CPU fanu, LCD rámečku), stopy mírných nárazů na bocích šasi způsobené přenášením zařízení, známky užívání klávesnice, či touchpadu, nebo povrchové nedostatky na víku notebooku. Drobný kosmetický nedostatek nijak neovlivňuje funkčnost zařízení! Zboží z B-kategorie projde stejně tak testováním, kontrolou i čištěním, jako A-čková zařízení. I na B-kategorii se vztahuje dvouletá záruka ZDARMA! I zboží z B-kategorie balíme do speciálně odolných GIGA krabic. Giga B-éčko není žádné béčko!

Chcete nový, ale za míň peněz? Pak sáhněte po GIGA předváděčce.

Skvělou alternativou k novým produktům jsou předváděcí. Jedná se o zboží, které bylo pouze jedenkrát vystavené na některé z marketingových akcí. Kvůli porušení originálního balení, cena zařízení klesne až o 40%. Rozdíl mezi novým a předváděcím notebookem často ani nepoznáte. Ostatně přesvědčte se o tom sami. Nakupte z pohodlí domova na e-shopu a vyzvedněte si svůj předváděcí notebook na některé z našich GIGA prodejen s osobním odběrem ZDARMA . Nejprve si ho zkontrolujte a až poté zaplaťte. Tuto službu můžete využít u každého našeho předváděcího, ale i repasovaného stroje. Při nákupu nad 4 990 Kč dostanete automaticky dopravdu ZDARMA .

K čemu nový, když už zítra bude použitý?

K čemu budete kupovat nový notebook, když za jeho výkon zaplatíte mnohem více peněz, než u repasovaného? Když na repas dostanete stejnou záruku jako na nový? Když koupí repasovaného stroje šetříte životní prostředi? A když nový notebook už zítra bude použitý?

Děláme maximum pro to, abyste byli se svým produktem spokojeni. Už od roku 2006.

Když repas, tak GIGACOMPUTER
#vzdyvolimgigarepas

  1. Záruka spolehlivého prodejce – na trhu od roku 2006
  2. Nadstandardní záruka 2 roky na vše ZDARMA
  3. Osobní odběr ZDARMA na všech GIGA prodejnách
  4. Možnost zkontrolovat si zařízení na každé prodejně předtím, než jej zaplatíte
  5. Všechno zboží skladem a ihned k doručení
  6. Testování, kontrola a čistění každého produktu
  7. Balení do vysoce odolných GIGA krabic
  8. Zákaznická podpora , která je tady vždy pro Vás
  9. Doprava ZDARMA v rámci ČR na objednávky nad 4 990 kč.
  10. Záruka toho, že produkt nepochází z trestné činnosti.

Více, než 97% z Vás nás doporučuje. Děkujeme!