Búrame mýty o repasovanom tovaru!

Čo si predstaviť pod označením GIGA repasovaný notebook?

Repasované notebooky a počítače, takzvané repasy, sú hitom dnešnej doby. Ale čo vlastne ten repas je a z čoho plynie jeho výhoda? Krátkodobo používané notebooky sa repasujú za účelom navrátenia ich pôvodného stavu. Veľmi drahé súčiastky vo vnútri zariadenia sa otestujú a očistia. Šasi, klávesnica, touchpad, kryt alebo palmrest sú v týchto zariadeniach často veľmi kvalitné. Tie väčšinou zostávajú pôvodné. Počas repasovania sa notebooku alebo počítaču obnoví jeho pôvodnej kvality, ale rapídne klesne jeho cena. Kúpou repasovaného notebooku tak získate najlepší pomer ceny a výkonu.

Kde sa GIGA repasy vzali?

Repasujú sa predovšetkým zariadenia v nákupnej cene nad 850 Eur. Tieto zariadenia používali spravidla veľké firmy a bankové inštitúcie, ktoré si tieto výkonné a drahé stroje kúpili na leasing. Zhruba po dvoch rokoch používania ich pravidelne obmieňajú za novšie modely a pôvodné stroje odkúpia spoločnosti, zaoberajúce sa repasovaniu. U našich dodávateľov značiek Apple, HP, Dell, Lenovo, Asus alebo Fujitsu prechádzajú stroje profesionálnym repasovaním, ktoré im zaručuje prvotriednu kvalitu a kontrolu produktov.

Dvojaké GIGA testovanie repasovaných strojov

U nás v GIGA razíme heslo: dôveruj, ale preveruj. . Máme skladom viac než 20 000 kusov produktov. šetky notebooky, počítače, LCD, tablety alebo telefóny predtým, než putujú na pulty predajní alebo na e-shop, ešte raz kontrolujeme, testujeme, preverujeme a čistíme. Používame špeciálne nástroje, vďaka ktorým sme schopní dôkladne vyčistiť napríklad aj priestor vo vnútri počítača. Naši testeri sa každému stroju venujú s maximálnou starostlivosťou a láskou. Iba vďaka tomu si môžeme byť kvalitou našich zariadení stopercentne istí.

Odolné balenie – nevyhnutná súčasť každého GIGA stroja

Milujeme GIGA repasy. Nemohli by sme Vám ich posielať v obyčajnej krabici a riskovať tak ich poškodenie pri preprave. Azda všetci máme skúsenosť s dopravnými spoločnosťami a ich rýchlou jazdou. Aj vďaka tomuto dôvodu sme vyvinuli špeciálne odolné GIGA krabice, ktoré ochránia notebooky alebo počítače aj pri náročnejšej preprave.. Do týchto krabíc potom balíme ako produkty z kategórie A, tak aj zariadenia z kategórie B. Nedávno sme robili test odolnosti GIGA krabíc, ktorý preukázal, že jedna GIGA krabica na notebooky uniesla nášho kolegu testera aj so záťažou – v celkovej váhe 152 kilogramov. .

Nadštandardná záruka 2 roky ZDARMA na všetko! Jedine v GIGA!

Vďaka tomu, že nám všetky notebooky, počítače, LCD, tablety, telefóny, chytrá elektronika, a ďalší sortiment prejde rukami pri testovaní, vyradíme už pri kontrole tovar, ktorý nezodpovedá našim štandardom. Kvalitou našich GIGA zariadení si sme stopercentne istí. Dokazujeme to nadštandardnou dvojročnou zárukou na všetko, ktorú Vám poskytujeme ZDARMA. Je to jedna z našich hlavných konkurenčných výhod.

Šetrite prírodu, voľte GIGA REPAS

K výrobe novej IT techniky sa spotrebuje veľké množstvo drahých kovov. Ťažba týchto surovín je sama o sebe veľmi neekologická. Väčšina surovín tak končí vďaka vyhodeným notebookom a počítačom na skládkach. Tým pádom je potrebné ťažiť ďalšie a ďalšie drahé kovy pre výrobu nových zariadení.

Repasovaním refreshujeme použité stroje a navraciame im pôvodný výkon. Vďaka tomu sa môžu znovu vrátiť do predaja a predídeme tak ich likvidácii. Kúpou repasovaného notebooku šetríte našu prírodu. Repasovaním totiž môžeme z už použitých drahých kovov v notebookoch a počítačoch získať maximum. Tým znižujeme ťažbu drahých surovín potrebných k výrobe nových produktov. . Ďakujeme Vám, že volíte repas.

Prečo sa repasujú iba drahé zariadenia?

Repasovaním prechádzajú iba tie stroje, u ktorých je istota, že budú šliapať ako hodinky ešte dlhú dobu. K tomu je potrebné, aby výrobné náklady notebooku boli vysoké a jeho prevedenie kvalitné. Nutnosťou je drahá základná doska, kvalitný displej a odolné pánty. Vďaka špeciálnym technológiám, ktoré sa používajú k výrobe drahých notebookov, sú tieto stroje odolné voči obliatiu tekutinou, pádu alebo prachu.

Notebooky jako Getac S400 G2, Dell Latitude Rugged či tenký a ľahký Panasonic , sú odolné aj voči nárazom, vibráciám a sú schopné pracovať aj v extrémnych teplotách. Medzi novými notebookmi sa pohybujú ceny týchto vysoko odolných strojov okolo kolem 2 500 Eur. V prípade, že ich máme práve skladom, repasované ich u nás kúpite v cene okolo 416 Eur .

Vo väčšine prípadoch majú repasované notebooky aj podsvietenú klávesnicu, kovové pánty alebo magnéziové šasi zo zliatiny horčíka/uhlíka. Ak sa pozrieme na nový notebook za 270 EUR, výrobné náklady jeho HW súčiastok sú veľmi nízke. Životnosť týchto notebookov je výrazne nižšia, takže tieto stroje sa repasovania často ani nedožijú, preto je zbytočné sa o to vôbec pokúšať.

Je GIGA repas lepší než nový notebook? No jasné!

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. V prípade, že ste muž, tak Vám určite rozšíri obzory prirovnanie nákupu nového verzus repasovaného notebooku k nákupu áut. Povedzte si sami – kúpili by ste si radšej nový Ford alebo ojazdený Mercedes? U žien sa môžeme opýtať: siahnete radšej po Chanelke zo sekáča, ktorá vyzerá ako nová, alebo si kúpite novú kabelku z no name e-shopu za rovnakú cenu? Repasovaný notebook je práve tým Mercedesom alebo Chanel kabelkou.

Nový notebook v nákupnej cene 290 EUR sa nikdy nevyrovná spracovaním, výkonom, rýchlosťou ani odolnosťou tomu repasovanému za rovnakú čiastku. Repasovaním totiž klesá nákupná cena notebooku až o 80%.

GIGA repasovaný NIE JE bazárový!

Občas sa stretávame s porovnávaním repasovaných zariadení s tými bazárovými a ježia sa nám z toho vlasy na hlave. Medzi repasom a bazárovým tovarom je niekoľko zásadných rozdielov. Repasuje sa iba krátko použitá IT technika, ktorá pred aj po repasovaní prejde odborným preverením a dôkladným testovaním každého kusu. To je asi ten najzásadnejší rozdiel medzi repasom a notebookom z bazáru.

U bazárového tovaru nemáte istotu, že notebook alebo PC predajca pred nákupom zapol alebo skontroloval. O testovaní sa nedá hovoriť vôbec – na to bazároví predajcovia nemajú kapacity. Ďalším rozdielom je záruka. V prípade akéhokoľvek problému sme Vám k dispozícii. Na všetko máte dvojročnú záruku zdarma . Bazároví predajcovia často o záruke 1 rok na chyby, ktoré zariadenie malo v priebehu nákupu, ani nevedia. Už sa Vám stalo, že profil bazárového predajcu po nákupe záhadne zmizol? Nie? Tak to ste mali šťastie. Ďalšia vec, na ktorú si treba dávať pozor je to, že tovar, ktorý je možné kúpiť v bazárových predajniach, môže pochádzať aj z trestnej činnosti.

GIGA B-éčko nie je žiadne béčko

Pokiaľ chcete ten najvyšší výkon za čo najnižšie náklady, máme pre Vás ponuku GIGA B-éčok . V B-kategórii nájdete plne funkčné zariadenia s drobnými kozmetickými nedostatkami. Vďaka tomu cena stroja klesne ešte viac. Zháňate notebook na cestovanie? Kľakol Vám práve počítač? Potrebujete nutne dopísať seminárku alebo diplomovku, ale nechce sa Vám investovať stovky Eur do nového? Potrebujete notebook či tablet pre deti, u ktorého Vás nebude mrzieť, keď ho poškrabú?

Tak v tom prípade je Béčko tou ideálnou voľbou pre Vás. GIGA B-čko je lacnejšia, plne funkčná verzia tovaru, ktorá môže obsahovať drobné kozmetické nedostatky, ako napríklad: vlásočnicové škrabančeky na kryte notebooku, drobné svetlé fliačky na displeji, ktoré zaznamenáte iba na veľmi tmavom pozadí, drobné praskliny na šasi (napr. pri čítačke na SD kartu, CPU fane, LCD rámčeku), stopy miernych nárazov na bokoch tele spôsobené prenášaním zariadenia, známky užívania klávesnice či touchpadu, alebo povrchové nedostatky na kryte notebooku. Drobný kozmetický nedostatok nijako neovplyvňuje funkčnosť zariadenia! Tovar z B-kategórie prejde rovnako testovaním, kontrolou a čistením ako Á-čkové zariadenia. Aj na B-kategóriu sa vzťahuje dvojročná záruka ZDARMA! Aj tovar B-kategórie balíme do špeciálne odolných GIGA krabíc. GIGA B-éčko nie je žiadne béčko!

Chcete nový, ale za menej peňazí? Siahnite po GIGA predvádzačke

Skvelou alternatívou k novým produktom sú predvádzačky. Ide o tovar, ktorý bol iba jedenkrát vystavený na niektorej z marketingových akcií. Kvôli porušeniu originálneho balenia , cena zariadenia klesne až o 40%. Rozdiel medzi novým a předváděcím notebookem často ani nepoznáte. Ostatne, presvedčte sa o tom sami. Pri nákupe nad 190 EUR dostanete automaticky dopravdu ZDARMA .

Načo nový, keď už zajtra bude použitý?

Prečo budete kupovať nový notebook, keď za jeho výkon zaplatíte omnoho viac peňazí, ako u repasovaného? Keď na repas dostanete rovnakú záruku ako na nový? Keď kúpou repasovaného stroja šetríte životné prostredie? A keď nový notebook už zajtra bude použitý?

Robíme maximum pre to, aby ste boli so svojím produktom spokojní. Už od roku 2006..

Keď repas, tak GIGACOMPUTER
#vzdyvolimgigarepas

  1. Záruka spoľahlivého predajcu – na trhu od roku 2006
  2. Nadštandardná záruka 2 roky na všetko ZDARMA
  3. Osobní odběr zdarma na všech GIGA prodejnách
  4. Možnosť skontrolovať si zariadenie na každej predajni predtým, než ho zaplatíte
  5. Všetok tovar skladom a hneď k doručeniu
  6. Testovanie, kontrola a čistenie každého produktu
  7. Balenie do vysoko odolných GIGA krabíc
  8. Zákaznicka podpora, ktorá je tu vždy pre Vás
  9. Doprava ZDARMA v rámci SR na objednávky nad 190 EUR.
  10. Záruka toho, že produkt nepochádza z trestnej činnosti

Viac, než 97% z Vás nás odporúča. Ďakujeme!