Nový tovar

Nový, nikdy používaný, nerozbalený tovar v originálnej krabici s originálnym príslušenstvom. Štandardná záruka 2 roky.

Predvádzacie

Predvádzacie notebooky a predvádzacie počítače sú veľkou časťou nášho sortimentu. Nájdete medzi nimi prevažne herné počítače a herné notebooky , ponúkame ale aj pracovné, teda aj menej výkonné, zariadenia. V porovnaní s novými zariadeniami obstojí úplne na jedničku a nespoznáte medzi nimi jediný rozdiel.

Čo sú vlastne predvádzacie notebooky a počítače? Ako už názov sám napovedá, predvádzacie počítače a notebooky sú zariadenia, ktoré boli raz vystavené – najčastejšie na veľtrhu alebo na marketingovej akcii. V drvivej väčšine tieto zariadenia neboli ani spustené, slúžili len na „pozeranie“. V predvádzacích zariadeniach máme aj modely, ktoré boli iba rozbalené, takže už ich nemôžeme predávať ako nové, aj keď vo svojej podstate nové sú. To sú najmä nevypredané zásoby dodávateľov, prípadne modely, ktoré boli určené na zahraničný trh av žiadnom inom obchode v SR ich nenájdete. Väčšina má originálnu škatuľu aj príslušenstvo. Nejedná sa v žiadnom prípade o „zastarané“ modely. Veľká časť našich predvádzačiek sa vo svojej „novej štandardnej verzii“ stále predáva u oficiálnych distribútorov.

Jednou z hlavných výhod predvádzacích zariadení je bezpochyby cena. V podstate za „len vybalený“ tovar zaplatíte oproti cene nového aj o tisíce menej . To je obzvlášť lákavé pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Predvádzacie notebooky a počítače tak môžu byť ideálnou voľbou pre študentov, ktorí potrebujú spoľahlivé zariadenie na štúdium, alebo pre podnikateľov, ktorí potrebujú notebook pre hardvérovo nenáročné pracovné úkony. Pretože však naše predvádzačky sú z väčšiny herné, nájdete tu zaujímavé kúsky pre všetky kategórie hráčov s obrovskou zľavou .

U predvádzacích modelov si tiež môžete byť istí, že vám dôjde v 100% stave. Každý jednotlivý model vybalíme, kontrolujeme a starostlivo testujeme . Pri notebookoch, ktoré sú určené pre zahraničný trh, prelepujeme klávesnicu odolnými samolepkami, ktoré sa nedajú skoro vidieť – na rozdiel od našej konkurencie, kde k notebooku dostanete prelepky a musíte ich lepiť sami.

A čo je najdôležitejšie, na predvádzacie notebooky aj počítače platí záruka dva roky priamo u dodávateľa . Môžete mať teda pokoj a istotu, že pokiaľ sa v priebehu používania so zariadením čokoľvek stane, môžete ho bez problémov reklamovať.

Repasované

Repasované notebooky a počítače sú našou vlajkovou loďou. Nájdete medzi nimi prevažne výkonné odolné manažérske zariadenia, ale aj dotykové notebooky pre grafickú tvorbu či mini počítače pre domáce kancelárie .

Naše repasované notebooky a repasované počítače sú zariadenia, ktoré boli krátko používané a ktorých nákupná hodnota bola vyššia ako 20 000 Sk . Takéto zariadenia si väčšinou kupujú firmy na lízing a po dvoch rokoch ich obmieňajú. Samotné repasovanie je potom dôkladný proces, ktorý zahŕňa odstránenie závad, aktualizáciu komponentov a prípadnú opravu fyzického poškodenia . Týmto spôsobom sa repasovaný notebook vracia do pôvodného stavu, pričom sa predáva za oveľa nižšiu cenu ako úplne nový model. Proces repasovania začína kontrolou každého aspektu zariadenia. To zahŕňa fyzickú kontrolu, aby sa zistilo, či nie je poškodené alebo opotrebované, ako aj diagnostiku hardvérových a softvérových problémov. Ak sú identifikované závady, sú opravené alebo nahradené. Ďalším krokom je aktualizácia operačného systému na najnovšiu verziu. Tým sa zaistí, že repasovaný notebook bude fungovať nielen spoľahlivo, ale aj s najnovšími bezpečnostnými a výkonnostnými funkciami. Pokiaľ chcete mať notebook či počítač pripravený ihneď k práci, môžete si u nás prikúpiť "prvé spustenie". V jeho rámci sú nainštalované základné programy a softvér, aby bol užívateľ schopný okamžite využívať zariadenie po jeho zakúpení. Po kompletnej kontrole a aktualizácii je repasovaný notebook dôkladne vyčistený. To zahŕňa odstránenie prachu a špiny z ventilátorov, klávesnice a ostatných komponentov . Tým je zaistené, že notebook bude optimálne fungovať a nebude mať problémy s prehrievaním alebo zaseknutím kláves.

Repasované notebooky a počítače majú mnoho výhod v porovnaní s novými zariadeniami. Prvou výhodou je úspora financií. Repasované zariadenie je obvykle lacnejšie ako jeho nový náprotivok, čo znamená, že môžete získať kvalitnú technológiu a skvelý výkon za nižšiu cenu . To obzvlášť ocenia všetci s obmedzeným rozpočtom, rovnako ako sú tieto zariadenia skvelé pre študentov, malé firmy alebo jednotlivcov hľadajúcich cenovo dostupné notebooky.

Ďalšou výhodou je spoľahlivosť a kvalita. Repasované notebooky prešli dôkladným procesom kontroly a opráv, čo znamená, že sú vo vynikajúcom stave. Boli odstránené všetky závady a aktualizovaný hardvér a softvér, aby zodpovedali štandardom nových zariadení. To vám dáva istotu, že repasovaný notebook bude pracovať spoľahlivo a efektívne . Pretože sa repasujú iba drahé zariadenia, za svoje peniaze dostanete vo väčšine prípadov oveľa odolnejšiu konštrukciu z kvalitných materiálov a výkonné komponenty vo vnútri, než by to bolo pri novom zariadení v rovnakej cenovej relácii. Čo je kombinácia, ktorú za rovnaké peniaze pri nových modeloch nedostanete.

Naše repasy potom ďalej delíme na A-kategóriu, ktorá nesie minimálne známky používania, a B-kategóriu, kde nájdete zariadenia s väčšími kozmetickými či drobnými funkčnými nedostatkami.

GIGA – Béčko

Do nášho Béčka radíme všetky zariadenia, ktoré majú nejaký viditeľný kozmetický nedostatok alebo čiastočné funkčné obmedzenia. Nájdete tu repasované notebooky aj počítače, predvádzacie modely, tablety, telefóny – jednoducho všetko, čo má nejaký škralúp na kráse .

Ako veľmi veľké nedostatky Béčko môže mať? Počítač alebo notebook B-kategórie môže mať vizuálny nedostatok, ako je napríklad škrabanec na veku, trochu oleštený touchpad, ľahko chrčiaci reproduktory alebo trošku ošúchané klávesy. Môže sa tiež objaviť jeden nefunkčný USB port z niekoľkých, nefunkčná webkamera alebo môže byť klávesnica ľahko otlačená na displeji. Môžete sa tiež stretnúť s nefunkčným dotykom pri dotykových notebookoch a pokiaľ majú notebooky viditeľné nedostatky na šasi, prelepujeme ich špeciálnou fóliou, aby vyzerali ako nové. Béčko ale nebude mať tak veľký hardvérový nedostatok, ktorý by znemožňoval používanie samotného zariadenia . Funkčný nedostatok môže napríklad spočívať v jednom nefungujúcom USB, zatiaľ čo máte k dispozícii ešte dve ďalšie, trošku chrčiacemu reproduktoru alebo napríklad nebude fungovať podsvit klávesnice. Navyše všetky takéto nedostatky si pri každom kuse poctivo evidujeme a po objednaní vám zavoláme a oznámime vám presný stav zariadenia. Sami sa potom rozhodnete, či je to za vás v poriadku alebo objednávku stornujete. Nemusíte sa teda báť, že kúpite zajaca vo vreci. Na zariadenie sa tiež môžete prísť osobne pozrieť na niektorú z našich pobočiek . Často sa stáva, že nedostatok je taký miniatúrny, že si ho ani nevšimnete.

Ako béčko spoznáte? Podľa štítku, ktorý je uvedený pri detaile tovaru. S áčkom si ho teda určite nepomýlite. Vďaka tomu, že každý kus starostlivo testujeme, samozrejme poznáme nedostatky, ktoré každý kus má. Pretože ale máme veľké množstvo béčok skladom – a koľkokrát sú to stovky kusov jedného modelu, nie je úplne v našich silách ku každému kúsku písať, aké konkrétne nedostatky má. V tomto množstve informácií by ste sa navyše stratili aj vy. Našli sme teda iný spôsob, ako vás informovať. Ihneď po objednaní vás kontaktuje naše zákaznícke centrum , ktoré s vami podrobne prejde presný stav konkrétneho zariadenia. Počas tohto telefonátu máte možnosť s kúpou súhlasiť, kus vymeniť za iný alebo objednávku stornovať . Bez vášho potvrdenia tovaru z béčka nikdy neexpedujeme.

A prečo dať Béčku šancu? Cena. Rovnako ako pri repasovaných zariadeniach cena klesá kvôli tomu, že nejde o úplne nové zariadenie, u Béčka klesá ešte o to viac, pretože má nejaký ten nedostatok na kráse. Pre koho je teda Béčko hlavne určené? Predovšetkým pre deti. Pokiaľ uvažujete o nákupe tabletu pre vašich najmenších alebo o prvom notebooku pre malého školáka je vhodné zvoliť práve B-éčko. Deti často nezaobchádza s elektronikou práve šetrne, čo môže zahŕňať pády, poškriabanie displeja a podobne. Produkty z Béčka sú tiež skvelé, pokiaľ vám zlyhala vaša súčasná technika a ihneď potrebujete náhradu. Nemusíte hneď kupovať nový prístroj, s Béčkom získate skvelú alternatívu za zlomok ceny nového . Alebo pokiaľ plánujete cestovať dlhšiu dobu a nechcete riskovať poškodenie svojho nového notebooku či tabletu počas cesty, je opäť vhodné zvoliť produkty B-kategórie.

Služby

Táto kategória ponúka služby servisného charakteru, tzn. starostlivosť o počítač a ďalšie činnosti, ktoré sú bližšie špecifikované pri jednotlivých produktoch.

Spoločnosť GIGACOMPUTER je priamym dovozcom výpočtovej techniky zo zahraničia. Z uvedeného dôvodu môžu mať zariadenia cudzojazyčnej klávesnice doplnené o profesionálne prelepky s českou jazykovou sadou. Operačný systém je vždy v slovenskom jazyku a plne lokalizovaný tak, aby boli zariadenia okamžite pripravené na použitie. Pri použitých kusoch sa zmluvná záruka za akosť nevzťahuje na batérie a môže vzniknúť odchýlka parametrov a príslušenstva od originálnej špecifikácie výrobcu.

Predávajúci:
Spoločnosť GIGACOMPUTER as, IČO: 27705447, DIČ: CZ27705447.

GIGACOMPUTER a.s. IČ: 27705447
Sídlo: Otakara Ševčíka 4228/83, Brno 63600
Spoločnosť GIGACOMPUTER a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu v Brne, oddiel B, vložka 7772.
Brno / O. Ševčíka Otakara Ševčíka 4228/83, 636 00 Brno
Olomouc Kateřinská 86/11, 779 00 Olomouc
Ostrava OC Laso - Masarykovo náměstí 3090/15, 702 00 Ostrava
Praha Patočkova 2472/81, 169 00, Praha