Očakávaná novinka zo sveta Pána prsteňov už je na dosah. S Glumom by sme sa mali stretnúť už v máji

Vývojári z Daedalic Entertainment oznámili dokončenie projektu, na ktorom niekoľko rokov usilovne pracovali. Majú ešte pár týždňov na vyladenie, aby akčná adventúra priniesla zážitok, na ktoré fanúšikovia Pána prsteňov nedočkavo čakajú.

Čo zatiaľ vieme?

Vonku je už niekoľko trailerov, takže sme mali možnosti si Gluma aj časť sveta prezrieť na vlastné oči. Čo ďalej však o hre vieme?

Príbeh hry sa odohráva súbežne s udalosťami zo Spoločenstva prsteňa. So záhadným Glumom sa vydáte na nebezpečnú cestu a budete svedkami toho, ako previezol mocné postavy, ktoré poznáme z kníh a filmov. Doteraz nerozprávaný príbeh Gluma má zahŕňať útek z Mordoru, stretnutie s Odulou a pozrieme sa aj do žalárov elfiho kráľa Thranduila, ktorého poznáme z Hobbita. Glum síce nie je žiadny bojovník, ale keď sa naskytne príležitosť, dokáže neopatrného nepriateľa uškrtiť alebo nájsť kreatívnejší a menej riskantný spôsob, ako sa vyzliecť z nebezpečenstva.

Čo sa týka grafického spracovania, Stredozeme je stále tak krásna, možno aj krajšia, než si ju pamätáme z filmov. Samotný Glum je potom trochu roztomilejší a má aj bohatšiu šticu, než sme zvyknutí z filmového plátna. Je tiež detailnejšie. Zaujímavosťou potom je, že Glum sám seba stále vidí ako hobita. Upgradu sa dočkala aj elfie ríše kráľa Thranduila, ktorý vyzerá oveľa pompéznejšie. Okrem elfov a škriatkov sa stretneme aj s novými postavami – napríklad so služobníkom Saurona, ktorý používa označenie Candle man .

Nie je žiadnym tajomstvom, že The Lord of the Rings: Gollum je hrou, ktorá sa zameriava prevažne na stealth. Glum nikdy nebol bojovník a so všetkými nástrahami si väčšinou poradil nenápadne. Bude tak potrebné mnoho zakrádaní, odlákavaní nepriateľov či potápanie. Likvidácia nepriateľov sa najskôr obmedzí na škrtenie či iné formy nenápadného zabitia.

Aj keď názory na filmového Gluma sa rôznia, v tomto príbehu nie je Glum ani zloduch, ani hrdina, ale skôr tragická postava, ktorú všetci prenasledujú. V hre dostaneme možnosť rozhodovania a bude teda len na nás, či sa Glum vydá temnou cestou alebo sa skôr bude snažiť držať svoje pôvodné verzie - hobita Smeagola.

Požiadavky na hru

Na webe už sa tiež objavili minimálne a odporúčané požiadavky na hardvér. Aby ste si hru zahrali na High, je odporúčaný procesor Intel i3-6100 alebo AMD Ryzen 5 2600, 32 RAM, grafická karta Nvidia RTX 4070 alebo AMD Radeon RX 6800 XT (16 GB) a minimálne 45 GB voľného miesta na disku. Zvládnete hru rozbehnúť na svojom hernom počítači či hernom notebooku ? Ak nie, nemusíte smútiť. Zahrať si môžete aj s obmedzeným budgetom - stačí sa poobzerať po predvádzacom počítači či predvádzacom notebooku.