Ťahovka Songs of Conquest vyjde v máji aj s novou kampaňou

Asi tu nie je nikto, kto by nepoznal legendárnu sériu Heroes of Might and Magic. Pre niektorých je to nostalgická srdcovka, pre iných už stará hra. Pre mňa osobne je to rozhodne ten prvý variant. A aj keď fanúšikovia vydávajú do týchto hier módy, už dlho to chcelo nejakú novú žánrovo podobnú hru. A konečne sme sa dočkali. Opraty Ubisoftu prezvalo menšie švédske štúdio Lavapotion so svojou hrou Songs of Conquest. Hra sa nejaký čas pohybuje v predbežnom prístupe, kde už si ho stihlo obľúbiť mnoho stratégov. A teraz konečne prišiel dátum vydania.

Dočkáme sa na konci mája

Hra Songs of Conquest, ktorá sa pohybuje v predbežnom prístupe, už získala značnú popularitu medzi fanúšikmi strategických hier. Moment, na ktorý čakajú pravoverní fanúšikovia série Heroes of Might and Magic, sa blíži, pretože štúdio Lavapotion v spolupráci s vydavateľstvom Coffee Stain oznámili termín vydania plnej verzie hry. Plánované vydanie novo inšpirovanej fantasy ťahovky Songs of Conquest je stanovené na 20. mája. Počas dvoch rokov trvajúceho predbežného prístupu sa tvorcovia hry starostlivo venovali jej zdokonaľovaniu. Hra už stihla dostať množstvo aktualizácií, ktoré pridali nové režimy, simultánne ťahy v multiplayeri a vylepšenú umelú inteligenciu. Spoločne s plnohodnotným vydaním hry pribudne do Songs of Conquest aj štvrtá singleplayerová kampaň, zameriavajúca sa na národ púštnych obchodníkov a žoldnierov Barya. Táto nová kampaň prinesie nové dobrodružstvo a príbehový obsah pre hráčov. Počas úprav prebehnutých počas dvoch rokov predbežného prístupu sa Lavapotion venovalo mnohým aspektom hry. Okrem pridania novej kampane pre Lothy prebehlo prepracovanie existujúcich kampaní, vylepšila sa umelá inteligencia nepriateľov a do hry pribudli napríklad simultánne ťahy. Dôraz bol kladený aj na fanúšikovský obsah, modifikácie a generátor máp. Rozšírenie hrateľnosti a obsahu v plnej verzii Songs of Conquest ponúkne hráčom nové možnosti a zážitky. Tím Lavapotion dúfa, že novo pridaný obsah uspokojí súčasných fanúšikov a privíta s otvorenou náručou nových dobrodruhov do sveta Aerboru v máji.

Malé štúdio

Lavapotion je malé indie štúdio, ktoré bolo založené v roku 2017 partiou štyroch herných a televíznych nadšencov s vášňou pre doskové hry, epické fantasy romány a oldschool strategické tituly. Momentálne hľadajú ďalších podobných nadšencov, ktorí by doplnili ich rady. Hra Songs of Conquest je pre nich srdcovkou. Carl Toftfelt, hlavný dizajnér Lavapotion, prejavil svoje prianie poďakovať hráčom za ich podporu počas predbežného prístupu: „Songs of Conquest sú výsledkom niekoľkých rokov vášne, tvrdej práce a lásky k žánru. Vidieť ich dosiahnuť verzia 1.0 je pre nás neuveriteľným míľnikom. Sme veľmi hrdí na to, kam sa hra v rámci predbežného prístupu posunula, a nebolo by to možné bez skvelej spätnej väzby a podpory hráčov.“

Hra Songs of Conquest je v súčasnej dobe dostupná v predbežnom prístupe na platformách Steam, Epic Games Store a GOG a plná verzia bude vydaná 20. mája na týchto platformách. Zároveň už sú zverejnené aj požiadavky. Ako si stojí váš herný počítač alebo herný notebook ?