Summer Game Fest ponúkol zaujímavé novinky. Na aké kôstky na PC sa môžete tešiť?

Na otváracej show The Kickoff , ktorá odštartovala celý Summer Game Fest 2023 , sa počas jej necelých dvoch hodín predstavil rad nových alebo už skôr oznámených hier, ktoré sa pripomenuli čerstvými trailermi aj lákavými gameplayovými ukážkami. Aj keď sa tento rok Xbox a Playstation predviedli v tých najlepších farbách, poďme sa zamerať na PC Gaming Show , ktorá nás nalákala na množstvo herných kôstok.

Očakávané tituly aj úplne prekvapivé novinky

Okrem hier, pri ktorých sa predpokladalo, že sa na show objavia, sme sa dočkali aj oznámenia množstva menších, ale napriek tomu zaujímavých titulov. Medzi nimi sa vynímal trailer na herné spracovanie populárnej knihy (a už aj filmu) Duna . Dune: Avakening z dielne nórskeho štúdia Funcom láka na MMO survival prvky, zaujímavý súbojový systém a manažment vlastnej osady. Ďalším zaujímavým počinom je potom pokračovanie budovateľskej stratégie Frostpunk . Na konci trailera bolo prisľúbené vydanie v roku 2024, takže by sme sa Frostpunku 2 mali čoskoro dočkať na PC. Pozadu nezostala ani tuzemská herná scéna. České štúdio Ashborne Games predstavili survival stratégiu Last Train Home , ktorá sa má odohrávať na pozadí skončenej prvej svetovej vojny. Očakávaná hra Path of Exile 2 potešila najmä všetkých fanúšikov RPG. Konkurent Diabla by mal doraziť ešte tento rok, avšak na konkrétny dátum si budeme musieť ešte počkať. Pre priaznivcov krásnych vizuálov sa predstavila hra Immortals of Aveum , kde sa budú môcť vžiť do kože bojového mága. Úspešné MMORPG Black Desert dostane nové obrie rozšírenie, ktoré je inšpirované kórejským stredovekom. Dočkáme sa nových mýtických bossov a ďalšieho odkrytia už aj tak masívnej mapy. Zo zástupcov čozy games sa predstavilo Fae Farm . Táto hra nás zavedie na tajuplný ostrov, kde sa postaráte o jeho obnovu. Farmárčenie, pestovanie a chov zvieratiek je doplnený o zvláštnu mágiu, ktorú budete môcť preskúmať.

Na Summer Games Fest 2023 nechýbal ani Ubisoft s vlastnou show. Tá bola zameraná hlavne na ukážky z hrania, a to rovno z najväčších pripravovaných titulov z dielne francúzskeho vývojára - Avatar: Frontiers of Pandora , Assassin Creed: Mirage , Star Wars Outlaws . Trailery na všetky tri hry vyzerali úplne fantasticky, snáď sa dočkáme skorého vydania.

Nažhavte svoje herné mašiny

Tak čo, ste pripravení na novú nálož herných kôstok? Aj keď sa každý rok hrám rapídne zdvíhajú nároky na hardvér, nemusíte smútiť. Pokiaľ váš starý herný počítač alebo herný notebook už nezvládnu najnovšie AAA tituly, vždy sa môžete poobzerať po novom, alebo ešte lepšie - po predvádzacom. Čo je to predvádzací notebook alebo počítač? Je to tovar, ktorý bol buď raz vystavený alebo iba rozbalený. V podstate sa jedná o nepoužívané kusy, ktoré ale získate s obrovskou zľavou. Je to tak skvelá možnosť, ako získať nový lacný notebook či počítač s parametrami oveľa drahšieho.