Šťastný N7 Day: BioWare púšťa ďalšie informácie o Mass Effect 5

Už vieme, že dnes už legendárna sci-fi RPG séria Mass Effect z dielne BioWare sa dočká ďalšieho pokračovania. Štúdio nám už pred nejakou dobou naservírovalo dlhší teaser, z ktorého bolo jasné, že sa populárna séria vráti. Zatiaľ toho veľa nevieme, je ale jasné, že si na ďalší diel počkáme ešte dlho. Napriek tomu sme k dnešnému sviatku Mass Effectu dostali ďalšie drobné informácie o chystanej hre - a to v podobe krátkeho teasera.

Čo zatiaľ teda vieme?

Vlastne nič moc. Môžeme si ale poskladať dohromady omrvinky informácií, čo nám BioWare naservíroval v minulých rokoch. V prvom teaseri sme videli Liaru, ktorá ide v snehu po neznámej planéte a nájde na nej znak N7 . Ten zdvihne, opráši od snehu a zadíva sa do diaľky, kde je vidieť rozmazaná loď s posádkou. Či pôjde o ďalšie nám známe tváre, zatiaľ nie je isté. Štúdio si tiež pripravilo menšiu šifru, kedy zverejnili obrázok s množstvom núl a kódom Epsilon . Fanúšikovia tiež objavili odpočet spojený s termínom Epsilon na oficiálnych stránkach EA, ktorý sa nakoniec aktualizoval a odkázal na prvý teaser. Áno, je to päť sekúnd záberu na niečie topánky idúce smerom k... niečomu. Stránka tiež obsahuje odkazy na "Andromedský núdzový signál", čo naznačuje spojenie novej hry s Mass Effect: Andromeda. Navyše, v knihe BioWare: Príbehy a Tajomstvo z 25 rokov vývoja hier, bolo odhalených niekoľko pracovných názvov pre sériu Mass Effect. Jeden z nich bol jednoducho "The Epsilon Effect". Pokiaľ by Mass Effect: Epsilon naozaj bol názov ďalšej hry, bol by to pekný návrat ku koreňom.

Dátum neznáme

Vzhľadom na to, že bolo vypustených viac informácií o nadchádzajúcej hre Dragon Age a ak zvážime, že táto hra bola prvýkrát naznačená dva roky pred oznámením Mass Effectu 5, predpokladáme, že BioWare vydá Dragon Age: Dreadwolf pred Mass Effectom.

Vo februári 2022 generálny riaditeľ BioWare, Gary McKay, povedal, že Mass Effect 5 je teraz vo fáze prototypovania a že vývojári momentálne experimentujú s "nápadmi a zážitkami" ohľadom toho, aká hra vlastne bude . To znamená jediné - dokončenie hry je v ďalekej budúcnosti. Tento postoj bol potvrdený aj v apríli 2022, kedy BioWare zverejnil blogový príspevok, v ktorom uviedol, že Mass Effect 5 je stále na "začiatku" vývoja. Minulý N7 Day, 7. novembra, štúdio zverejnilo nové koncepty pre Mass Effect 5 a správu, že hra sa stále nachádza vo fáze predprodukcie a toto vývojové štádium "prebieha veľmi dobre". A tento rok BioWare ukázal veľmi krátky teaser budúceho Mass Effectu a podľa správy od Jeffa Grubba z Giant Bomb bude mať podobný vývojový časový plán ako Dreadwolf. To znamená, že podľa časového rámca môžeme počítať tak s rokom 2028 alebo 2029 , pokiaľ bude mať hra šesťročný vývojový cyklus. BioWare však opakovane zdôrazňuje, že nová hra Mass Effect je stále vo fáze predprodukcie a správy od insiderov naznačujú, že oneskorenie hry Dragon Age: Dreadwolf ovplyvnilo aj plány na ME5.

Ste pripravení na novú generáciu hier?

Zaujímavé je aj to, že BioWare sa konečne odtrhlo od Frosbite Engine, v ktorom vyšlo Mass Effect: Andromeda. S najväčšou pravdepodobnosťou to vyzerá, že ďalší diel bude využívať Unreal Engine 5 . Vyplýva to z novo otvorených pracovných miest, kde spoločnosť hľadá vývojárov, ktorí s ním majú skúsenosti. To znamená jediné, že nový Mass Effect bude o dosť náročnejší na hardvér, než boli predchádzajúce diely. Síce o odporúčaných parametroch zatiaľ nič nevieme, vzhľadom na to, v akom štádiu vývoja hra je, ale je dobré myslieť na to, že bude možno na čase sa poobzerať po hernom počítači alebo hernom notebooku . A to najmä, ak nie ste pripravení na next gén hry.

Obsah teasera

Pársekundová sekvencia ukazuje tajomnú ženu v kabáte N7. Teaser naznačuje spojenie medzi galaxiami Mliečna dráha a Andromeda, čo naznačuje, že ďalší diel bude zahŕňať nový mass relay, ktoré tieto dve galaxie spája. Zdá sa, že sa tiež objavujú zástupcovia rás Angara a Gethovej. Špekulácie sú aj ohľadom ženy. Zatiaľ čo v prvom teaseri bola Liara, podľa kabátu s označením N7 vyzerá, že pôjde o človeka, pretože N7 je vojenská špeciálna jednotka Aliancie, v ktorej sa nachádzajú výhradne ľudia. Na odhalenie identity tejto ženy si ale budeme musieť ešte počkať.