Rising Lords: Pestrofarebný stredovek v podobe ťahovej stratégie

Rising Lords je ťahová stratégia od štúdia Argonwood, ktorá ponúka zaujímavý mix grafiky, herného štýlu a strategických prvkov. Po dlhej dobe, keď bola hra v predbežnom prístupe, tvorcovia ohlásili dátum vydania, ktorý vychádza na 18. januára.

Nádherná grafika

Hra sa odohráva v krásnom prostredí a kto hral Kingdom Come: Deliverancia od štúdia Warhorse, iste ocenia podobnosť v grafickom štýle podobnom ručne maľovanej mape Posázaví. Toto prostredie dokáže vykúzliť úsmev na tvári hráča a pri pohľade naň sa ovládne nadšenie a túžba zistiť, čo táto hra ponúka. Rising Lords sa zameriava na pohyb jednotiek po hexagónovom bojovom pláne a strategické karty, ktoré majú hlboký vplyv na vašu hru. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa jedná o povrchnú strategickú hru, ale v skutočnosti je ponúkaná komplexná a hlboká záležitosť s mnohými strategickými možnosťami.

Čo je cieľom?

Ako vladár musíte spravovať svoje územie, vyberať dane, zbierať suroviny, stavať a opevňovať mestá, kovať zbrane a upravovať terén. Musíte tiež riešiť diplomaciu, zradných vzbúrencov vo vlastných radoch, určovať prídely jedla a zvoliť vhodnú taktiku pre vojnové konflikty, môžete sa rozhodnúť pre ofenzívu, defenzívu alebo zvoliť ešte inú nevšednú taktiku, napríklad vyhladovať mesto okupované nepriateľmi. Znie to podobne ako verzia populárnej hry Mount and Blade, ale Rising Lords si zachováva vlastnú jedinečnosť. Hra zahŕňa aj morálku jednotiek a nevyhnete sa ani náhodným udalostiam, ktoré prídu doslova zhora. Aby ste uspeli, musíte starostlivo vyberať karty pre vašu stratégiu a balíček, ktorý so sebou prinesie úspech. Táto ťahovo-realtimová stratégia od Argonwood ponúka svojim hráčom nielen krásne české prostredie, ale aj hlbokú a komplexnú strategickú hrateľnosť. Užite si skvelý gameplay s plne rozvinutými a dynamickými bitkami.

Ťahové súboje

Súboje v hre sú ťahové, ale samotná hra beží v reálnom čase. To napomáha plynulosti a dynamike hry, najmä v multiplayeri, do ktorého sa môžu pripojiť až štyria hráči. Táto funkcia umožňuje hráčom hrať svoje ťahy bez čakania na ostatných, čo zaisťuje nerušenú a napínavú hrateľnosť. Rising Lords je skvelou voľbou pre fanúšikov ťahových stratégií, ktorí sa chcú ponoriť do zložitých taktických rozhodnutí a postaviť sa výzvam správy územia. Počas hrania môžete očakávať napínavé súboje, politické intrigy a hlavne veľa zábavy. Hra ponúka mnoho možností a premenných, čo zaručuje jej dlhú hodnotu a opakovateľnosť.

Rising Lords je momentálne dostupný vo fáze predbežného prístupu a pokrok môžete sledovať na platforme Steam, kde je k dispozícii demoverzia hry. Plná verzia hry bude spustená 18. januára 2024 na PC a konzolách Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch.