Transformeri dinosaury a nepreniknuteľná džungľa. Nová sezóna Fortnite je tu!

Populárna free-to-play strieľačka Fortnite spustila ďalšiu sezónu, tentoraz tú s poradovým číslom 3 v rámci štvrtej kapitoly. Pod názvom Wilds sa skrýva divoká džungľa, ktorá láka na preskúmavanie.

Nové prostredie

Uprostred ostrova sa zrazu objaví obrovská diera av nej džungľa. Čo asi skrýva za tajomstvo? Hráči môžu osedlať raptory, prejsť na nich celú džungľu a preskúmavať starobylé ruiny. Stealthovo založených hráčov poteší kaluže s bahnom, ktorými môžete prekĺznuť a vytvoriť si tak mazľavú kamufláž. Novinkou sú aj zjazdné liány, vďaka ktorým je uľahčené grindenie.

Nový spôsob boja

Prostredie vo Fortnite Wild získava oveľa väčšiu dôležitosť, rôzne druhy kvetov totiž môžete využívať vo svoj prospech. Prestrelením konkrétnych druhov môžete spôsobiť výbuch alebo vyvolať mrak toxického plynu, niektoré druhy však možno využiť aj na uzdravenie, majú totiž podobný účinok ako slurpy. Novinkou sú tiež poháre plné agresívnych ôs či bumerang. Do hry pribudli aj nové perky, vďaka ktorým si môžete vylepšovať postavu.

Nový skin

Momentálne je v kinách uvedený nový film Transformers: Prebudenie monštier . K tejto príležitosti sa v hre objavil nový skin Optima Prima . Okrem neho si môžete v item shope zaobstarať aj gorilieho Optima Primala . Ponuku zbraní rozšíri aj Cybertron Cannon .

Na čom túto pecku rozbehnete?

Našťastie sa s novou sezónou nezdvihli hardvérové nároky. Stále platí, že na plynulé hranie potrebujete herný notebook alebo herný počítač s procesorom Core i5-7300U 3.5 GHz alebo AMD Ryzen 3 3300U, grafickou kartou Nvidia GTX 960 alebo AMD R9 280 a 16 GB RAM.