Nová netradičná hra z pera (a výšiviek) českých autorov - Scarlet Deer Inn

Scarlet Deer Inn je nová a nekonvenčná hra od znojemského štúdia Attu Games, známeho aj vďaka hre Feudal Alloy. Táto príbehová plošinovka ponúka unikátny zážitok pre priaznivcov netradičných a zaujímavých hier. Attu Games sa rozhodlo vydať prvý trailer zo svojej prieskumnej adventúry Scarlet Deer Inn, ktorý poskytuje prvý pohľad na to, čo možno očakávať od tejto hry plnej emócií, zaujímavých postáv a temného podzemia.

Netradičné grafické spracovanie

Ale čo robí Scarlet Deer Inn tak špeciálne? Najzrejmejšou odpoveďou je to, že všetky snímky postáv sú skutočne vyšívané, čo dodáva hre jedinečný vizuálny štýl. Toto rozhodnutie dáva hre autentickosť a prináša niečo nové do sveta videohier. Kombinácia plošinových mechaník s vyšívanou grafikou a ľudovou hudbou hranou na tradičných nástrojoch vytvára jedinečnú atmosféru.

Príbeh hry sa zameriava na hlavnú postavu menom Eliška, matku dvoch detí. Hoci Eliška nie je žiadna hrdinka, ani nijako zvlášť výnimočná postava, jej život sa dramaticky zmení po tom, čo ju postihne nečakaná tragédia. To ju prinúti opustiť svoje pohodlné domovské prostredie a vydať sa do nebezpečných miest plných temnoty a desivých udalostí.

České štúdio

Attu Games, malé znojemské štúdio, tvorí manželský pár, ktorí sa venujú vytváraniu hier sami od začiatku až do konca. Všetku prácu, vrátane maľovania, animácie, písania príbehu, programovania, hudby a vydávania, vykonávajú sami. A ako pravý pár ľudí, sú ich inšpirácie a záujmy rôznorodé. Scarlet Deer Inn čerpá zo sveta fantastických filmov zo štúdia Ghibli, sveta Zaklínača, stredovekej Európy a slovanského folklóru.

Hra je momentálne vo vývoji pre PC a Nintendo Switch, hoci konkrétny dátum vydania zatiaľ nebol oznámený. Attu Games však uisťuje fanúšikov, že hra je už vo veľmi pokročilej fáze vývoja. Technická časť, príbeh a celkový dizajn sú hotové. Štúdio sa momentálne sústredí na dokončenie grafických prvkov hry, vrátane prostredia a postáv.

Cieľom Attu Games je dokončiť Scarlet Deer Inn v tomto roku a pripraviť demoverziu pre PC, ktorá by mohla byť predstavená počas Steam Next Festu. Táto demoverzia by hráčom umožnila získať prvý dojem z hry a poskytla by možnosť spätnej väzby na ďalšie zdokonalenie titulu.

Scarlet Deer Inn sa zdá byť jedinečnou hrou, ktorá skvele využíva vyšívaný vizuálny štýl, autentickú ľudovú hudbu a pútavý príbeh. S veľkým dôrazom na detaily a atmosféru je táto hra určite zaujímavá pre všetkých fanúšikov netradičných a originálnych hier. Ide o ďalšie dielo od talentovaného štúdia Attu Games, ktoré sa chváli svojimi schopnosťami a unikátnym prístupom k vývoju videohier. Hráči sa môžu tešiť na pútavý a emotívny zážitok, ktorý je zasadený do temných a intrigujúcich prostredí slovanského folklóru. Na Steame už sú zverejnené HW nároky, tak sa môžete pozrieť, či váš súčasný herný počítač alebo herný notebook hru rozbehne.