MMORPG Chrono Odyssey vyzerá úplne famózne

Posledných pár rokov nebol žáner MMO hier príliš inovatívny, a tak už dlho čakáme na skutočne zásadné novinky. Medzi stálice patria už dlho World of Warcraft, Final Fantasy XIV a The Elder Scrolls Online.

Nová onlinovka na obzore?

Nedávno sa na scéne objavil New World, ktorý mal obrovský potenciál, ale bohužiaľ nedokázal ho naplno využiť. Ďalším prírastkom je Lost Ark, ktorý nie je zlou hrou, ale opäť sa nedá považovať za úplne plnohodnotné MMO. Naozaj silné nové MMORPG hry už totiž dlho neprichádzajú. Osobne už niekoľko rokov hrám v mojej voľnej dobe Black Desert, ktoré má pre mňa zvláštne miesto v srdci. Avšak aj ja si uvedomujem, že by bolo fajn spríjemniť si MMORPG trh niečím novým a osviežujúcim. V kórejskom štúdiu NPixel pracuje tím v rámci Chrono Studio na novej konkurencii v tomto žánri. Chrono Odyssey je ich ambicióznym projektom a druhý trailer ukázal ukážky hrateľnosti, ktoré sú vďaka využitiu Unreal Engine 5 naozaj skvelé. Masívne multiplayerová RPG hra Chrono Odyssey bude mať skvelú grafiku a rozľahlosť otvoreného sveta naplneného rôznymi druhmi monštier.

Kôstková grafika a zaujímavý príbeh

Ale Chrono Odyssey nebude len ďalším obyčajným MMO. Okrem svojej grafiky sa od ostatných bude odlišovať aj netradičnými súbojmi, v ktorých tvorcovia začlenili prvok manipulácie s časom. Práve manipulácia s časom bude veľmi dôležitá aj v rámci hlavného príbehu hry. Producent Samuel Seo tvrdí, že súboje budú nepredvídateľné, ale zároveň hráči budú mať nad nimi kontrolu. Svet hry sa volá Setera a jeho prostredie sa bude meniť nielen počas veľkých udalostí, ale aj s príchodom rôznych ročných období. Ukážka hry nám predstavuje rôzne prostredia, ako sú lúky a lesy, skalnaté oblasti a temné kobky. Budeme mať taktiež možnosť navštíviť rôzne udalosti z histórie sveta. Hráči budú mať schopnosť nielen zastaviť čas, ale aj ho vrátiť späť. V priebehu tejto výpravy budeme potrebovať pomoc aj od ďalších hráčov. Chrono Odyssey sľubuje epické bitky s obrími bossmi, ktorých sa zúčastnia stovky hráčov. Medzi najväčšie výzvy patrí Eltanius, ktorý bude ultimátnym testom sily našich hrdinov. Spolupráca s ostatnými hráčmi tiež bude kľúčová napríklad v rámci vojny medzi frakciami.

Požiadavky na hardvér?

Chrono Odyssey prináša zaujímavé inovácie do žánru MMO hier a rozhodne stojí za to mu dať šancu. S jeho pôsobivou grafikou a unikátnymi súbojmi s časom by mohol osviežiť celý žáner a prilákať nových hráčov. Budeme musieť počkať na vydanie hry a uvidieť, či sa táto ambiciózna hra splní všetky očakávania fanúšikov.

Zvládne váš herný počítač či herný notebook hru rozbehnúť? Pre hranie na počítači bude potrebných aspoň Windows 10, Intel Core i5-3570K alebo AMD FX-8310, 12 GB RAM, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo AMD Radeon RX 580, DirectX 11 a 50 GB voľného miesta na disku. Odporúča sa Intel Core i7-4790 alebo AMD Ryzen 3 3200G, NVIDIA GeForce GTX 3060 alebo AMD Radeon RX 6800 XT a 16 GB RAM.