Manor Lords trhá rekordy vo wishlistoch a dostal už aj dátum predbežného prístupu

Už nejaký čas je v hľadáčiku fanúšikov stredovekých hier novo pripravovaná hra Manor Lords. Táto stredoveká stratégia, ktorá sa momentálne pripravuje na vydanie, získala veľkú popularitu a záujem hráčov. S prehľadom sa stala najočakávanejšou hrou svojho žánru na Steame a druhou najočakávanejšou hrou celkovo, hneď za Hades 2.

Malé očakávania, veľká realita

Autor hry, Greg Styczeń, nedávno ohlásil, že Manor Lords prekonal hranicu dvoch miliónov prianí na Steame. To je obrovské číslo, najmä vzhľadom na to, že v čase oznámenia hry, čo bolo v roku 2020, bol jeho triezvy odhad asi 14 000 prianí. Bol príjemne prekvapený, keď sa ich očakávania prekonali o mnohonásobok a hra zaznamenala taký úspech.

Okrem toho bol tiež oznámený dátum vydania hry. Manor Lords bude spustený v predbežnom prístupe na Steame a GOGu dňa 26. apríla tohto roku. Navyše bude dostupný aj pre hráčov s PC Game Passom, čo je príjemná správa pre fanúšikov tohto predplatného herných služieb.

Stredoveký nárez

Pokiaľ sa pýtate, čo vlastne od tejto hry očakávať, Manor Lords je stratégiou, kde si užijete život stredovekého šľachtica. Budete mať za úlohu rozvíjať počiatočnú dedinu a postupne ju premieňať na rušné mesto. Bude teda na vás, aby ste spravovali suroviny, navrhli efektívne produkčné reťazce a expandovali do ďalších území. Ale Manor Lords nie je len o budovaní, taktiež bude potrebné brániť sa pred susednými šľachticmi, ktorí majú svoje vlastné ambície rozrastať sa.

Hra je inšpirovaná umením a architektúrou Frank neskorého 14. storočia. Týmto dizajnom a grafikou si kladie za cieľ priniesť autentickosť a vierohodnosť stredovekej éry. Nejde o typické stredoveké klišé, ale snaží sa o historickú presnosť a detailnosť, kdekoľvek je to možné. Napríklad vynikajúci vplyv na herné mechanizmy a grafiku má skutočnosť, že hru neobmedzujú žiadne mriežky, čo umožňuje hráčom maximálnu slobodu pri umiestnení a rotácii budov.

Sľubné mechaniky

Jedným z dôležitých aspektov hry je aj zostavovanie a vycvičovanie vojska. Pokiaľ sa chcete efektívne brániť alebo dobývať nové územia, budete musieť mať k dispozícii dobre vycvičené a vybavené jednotky. Medzi jednotkami v hre nájdete od neozbrojených roľníkov s improvizovanými zbraňami, cez lepšie obrnené žoldnierov, až po rytiera. Samozrejme, rytieri sú najlepšie, ale zároveň aj najdrahšie, takže si musíte rozmyslieť, na ktoré jednotky budete klásť dôraz.

Dôležitou súčasťou hry je aj diplomacia. Môžete komunikovať so svojimi susedmi a ovplyvňovať ich činy pomocou vplyvov a vyhrážok. Záleží len na vás, ako budete v týchto interakciách úspešní. Navyše, ekonomický systém hry ponúka virtuálny trh, kde si môžete predať a nakúpiť rôzne druhy tovaru.

Manor Lords je teda ambicióznou stredovekou budovateľskou stratégiou, ktorá sľubuje autentický zážitok a verné zobrazenie stredovekého sveta. Hra kombinuje prvky z rôznych úspešných hier tohto žánru, ako napríklad Banished, Going Medieval a Mount and Blade, a vytvára tak unikátny herný zážitok. Jeho prítomnosť na zozname najočakávanejších hier na Steame a ohromujúce množstvo prianí je jasným dôkazom, že budovateľské stratégie určite nie sú za zenitom a existuje stále silný dopyt po kvalitných hrách tohto žánru.

Takže, ak sa tešíte na stredovekú stratégiu, kde budete mať možnosť rozvíjať dedinu, spravovať suroviny a produkčné reťazce a viesť vojenské konflikty, potom by ste si Manor Lords nemali nechať ujsť. Dátum vydania predbežného prístupu je stanovený na 26. apríla 2024, či už si zvolíte hru zaobstarať na Steame, GOGu alebo PC Game Passe. Bude to skvelá príležitosť pre všetkých fanúšikov budovateľských stratégií prežiť autentický a atmosférický stredoveký svet, ktorý ponúka Manor Lords.