Hogwarts Legacy láme rekordy, a to aj napriek nevôli fanúšikov k Rowlingovej

Oznámenie hernej novinky Hogwarts Legacy vyvolalo u väčšiny fanúšikov úplný poprask a milióny hráčov po celom svete netrpezlivo očakávali jej vydanie. Hneď za prvých 14 dní od uvedenia hry sa predalo cez 12 miliónov kópií, čo len dokazuje, že tvorcovia Warner Bros. Games urobili krok správnym smerom. Aj keď sa voči hre výrazne vymedzovala trans komunita kvôli výrokom samotnej autorky predlohy JK Rowling , hra naďalej láme rekordy. Warner Bros. Games si prišlo už viac ako 850 miliónov dolárov.

Rekord v kategórii hier pre jedného hráča

Hogwarts Legacy stanovila aj na platforme Twitch, kde jej uvedenie sledovalo naraz až 1,28 milióna užívateľov. Za platforme Steam si hru naraz pustilo viac ako pol milióna užívateľov, aktuálne tam je šiestym najhranejším titulom. Vo štvrtok Warner Bros. Games oznámila, že hráči v Hogwarts Legacy od jej uvedenia 10. februára strávili 280 miliónov hodín. Druhým dôležitým míľnikom je potom pokorený rekord pre najsledovanejšiu singleplayerovú hru všetkých čias na platforme Twitch. Na zábery z hrania v utorok 7. februára, kedy sa k hre dostali majitelia Deluxe edícií, pozeralo 1,3 milióna ľudí. Tým bol o 160 tisíc divákov prekonaný doterajší rekord, ktorý držal poľský Cyberpunk 2077 .

Ani bojkot aktivistov nepomohol

Úspech Hogwarts Legacy u hráčov sa dostavil napriek snahám aktivistov o bojkot hry. Tá bola na muške kvôli kontroverzným výrokom autorky kníh na adresu transsexuálov. Voči týmto výrokom sa pritom vymedzili herecké hviezdy filmového Harryho Pottera, ale aj niektoré osobnosti, ktoré dabovali postavy v hre. Aj napriek masívnej kampani na všetkých sociálnych sieťach sa však úspech hry nepodarilo zastaviť.

Aké sú dojmy?

Recenzie hier sa tak delia na dva tábory. Tie, ktoré Hogwarts Legacy vychvaľujú do nebies a tých, ktorí si myslia, že sa jedná o predraženú zlátaninu. Za nás však záleží, čo od samotnej hry očakávate. Ak je to neopozeraný combat systém a inovatívne prvky mechaniky, možno budete sklamaní. Ak však patríte medzi skalných fanúšikov, ktorí túžia na vlastné oči vidieť lokácie z filmov a kníh, ktoré toľko milujeme, Hogwarts Legacy je pre vás jasná voľba.

Utiahne hru váš herný počítač?

Zatiaľ čo majitelia herných konzol sú v pokoji, majitelia počítačových zostáv potrebujú kvalitné železo, na ktorom hru rozbehnúť. Pozorne si teda skonstrolujte, či váš herný notebook alebo herný počítač Pred releasom hry boli uvedené hardvérové požiadavky, ktoré veľa ľudí prekvapili. Na akej mašine si môžete Hogwarts Legacy užiť plynule vo FullHD, QHD alebo 4k? Poďme sa pozrieť na odporúčané požiadavky:

  • Operačný systém: Windows 10 64-bitová verzia
  • Operačná pamäť: 16 GB RAM
  • Procesor: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti s 11 GB VRAM / AMD Radeon RX 5700 XT s 8 GB VRAM
  • DirectX: verzia 12
  • Miesto na disku: 85 GB (SSD)