Dragon Age Day: Bioware nám naservíroval ďalšie omrvinky v novom teaseri

Rovnako ako Mass Effect, ktorý má sviatok 7. novembra (N7), aj populárna séria Dragon Age má svoj vlastný deň, ktorý v kalendári pripadá na 4. decembra. Býva zvykom, že Bioware v tieto dni fanúšikom naservíruje nejaké novinky ohľadom chystaných hier, vydá nový merch alebo poskytne nejaký iný „fan service“. Tento rok sme štvrtého decembra dostali nový teaser pre očakávaný titul Dragon Age: Dreadwolf. Medzi komunitou ale budia rozpačité pocity.

Nadväznosť na predchádzajúce diely

Ďalší diel legendárnej série Dragon Age bol oznámený v roku 2015, rovnaký rok, kedy bolo vydané posledné DLC pre predchádzajúci diel Inquisition. Bioware je známy tým, že v poslednom vydanom DLC vždy oznámi hlavného záporáka nasledujúceho dielu. A nie inak tomu bolo aj teraz - novou nemesis je náš blízky spoločník, priateľ (a pre mnoho ľudí aj milenec) Solas : prastarý elfský boh, ktorého sme mali po svojom boku celý priechod Inquisition a ktorý sa cez svoj závoj klamstiev a poloprávd vyfarbil na konci DLC Trespasser.

Ticho po cestičke

Najprv bolo odhalenie ďalšej hry možno príliš skoré, nasledovalo ticho a neustále uistenie od BioWare, že projekt sa vyvíja hladko. Tomu však priamo odporovala situácia vo vnútri herného štúdia. Boli totiž prepustení významní vývojári. Nedávno prepustenie postihlo aj niektorých z najdlhšie slúžiacich zamestnancov štúdia, vrátane spisovateľov a scenáristov, ktorí s firmou spolupracovali desiatky rokov (a teraz žiadajú o zodpovedajúce odstupné) av podstate vytvorili svet a jeho lore tak, ako ho poznáme. Fanúšikovia sú tak znepokojení a ozývajú sa hlasy, ktoré vyhlasujú Bioware za mŕtve štúdio. Je pravdou, že kedysi Bioware kraľovalo žánru RPG a prvý počin Dragon Age: Origins patrí dodnes medzi jedny z najlepších RPG hier. Po tom, čo však štúdio prešlo pod spoločnosť EA, kvalita rapídne poklesla. Avšak titul Dragon Age: Dreadwolf bol oficiálne oznámený na The Game Awards v roku 2018 a od tej doby dostávame iba kusé informácie . Posledný update bol vyššie spomínaný teaser, ktorý vyšiel dnes. Čo sa z neho dozvedáme?

Thedas volá

Aj keď vizuálne nie je vo videu veľa, tento teaser obsahuje viac substancie ako akýkoľvek z predchádzajúcich teaserov dohromady. Vo videu môžeme vidieť konkrétne regióny vo svete Dragon Age (tiež známe ako Thedas), o ktorých sme doteraz iba počuli alebo o nich čítali, ale navštíviť sme ich zatiaľ nemohli. Objavuje sa tu Antiva, Rivain a Anderfels , s hlasmi postáv, ktoré zastupujú rôzne frakcie, as ktorými sa pravdepodobne stretneme v hre. Posledná voice-over je trochu divný. Už vieme, že hra sa zameria na boj s Dreadwolfom – teda Solasom, známym tiež ako Fen'Harel, ktorý sa prebudil zo svojho dlhého spánku, aby povýšil svoj elfí ľud zničením bariéry medzi magickým a materiálnym svetom , čo by vyhladilo každého, kto nie je elf. Avšak, keď posledný hlas hovorí o tom, ako celý svet pozná pokoj a pohodlie jeho vlády, neznie to ako Solas. Buď si BioWare na jeho postavu najal nového herca (a ja úprimne dúfam, že nie) alebo Dragon Age: Dreadwolf predstaví ďalšieho záporáka, proti ktorému sa budeme musieť postaviť. Pravdepodobne niekoho, kto bude konať na Solasov pokyn.

Wishlist

Dragon Age: Dreadwolf sa tiež objavil na stránkach digitálnych obchodov. Na Steame napríklad nájdete popis hry v slovenčine, ktorý sľubuje " energický svet nehostinných divočin, zradných labyrintov a trblietavých miest, kde o kruté boje a tajné kúzla nie je núdza ". Bohužiaľ však prichádza s informáciou, že plná hra nebude disponovať českou lokalizáciou . Aj keď to môže byť pre niektorých hráčov sklamaním, nie je to príliš prekvapivé, pretože oficiálna slovenčina bola dostupná iba pre prvý diel série. Hru si tiež môžeme pridať do wishlistu.

Oznámenie pre oznámenie

Na konci teasera je nám naservírovaná informácia, že plné odhalenie nastane v lete 2024. Čo sa však plne odhalí, je zatiaľ neznáme. Dostaneme prvý poriadny trailer? Uvidíme konečne gameplay? Dozvieme sa dátum vydania hry? To je zatiaľ vo hviezdach, napriek tomu máme aspoň dátum a sľub niečoho, čo je viac ako to, čo sme ako fanúšikovia mali posledných šesť rokov .