DRAGON AGE: DREADWOLF – dočkáme sa do konca jari?

Domovská spoločnosť tohto očakávaného titulu, Electronic Arts (EA), má za sebou úspešnú históriu publikovania a vývoja videohier a teraz stojí na prahu vydania ďalšieho potenciálneho hitu. Podľa nedávnych správ je EA pripravená svojim fanúšikom a investorom ponúknuť úplne nový herný zážitok, pričom sa zdá, že okrem zatiaľ nepredstaveného projektu chystá na trh uviesť aj vysoko anticipované pokračovanie slávneho titulu Dragon Age, ktorý vzniká pod taktovkou štúdia Bioware, ktoré EA vlastní.

Najneskôr na na jar?

Dragon Age sa nachádza v nevšednom svete plnom mágie, politických intríg a epických bitkách, ktorý uchvátil milióny hráčov po celom svete a teraz gamery privedie do novej éry s príchodom Dragon Age: Dreadwolf. Zdroje, ktoré sa neobjavili v oficiálnych tlačových správach, ale boli odhalené herným serverom Eurogamer, naznačujú, že EA plánuje túto novú kapitolu príbehu dostať do obchodov počas svojho fiškálneho roka, ktorý končí 31. marca 2025.

Veľké očakávania

Dragon Age: Dreadwolf nie je len obyčajným prídavkom do série. Tento titul prešiel zložitou a výzvami naplnenou cestou vývojom, ktorá neraz zdramatizovala jeho tvorbu. Vedúci vývoja projektu sa menili s frekvenciou, ktorú možno prirovnať k obmene ponožiek, a dokonca došlo k fundamentálnemu prepracovaniu zamerania hry – od multiplayerového konceptu live service k tradičnému singleplayerovému dobrodružstvu. To všetko sa dá interpretovať ako známku hľadania správneho smeru v rámci EA, ale pre hráčov to znamená hlavne neistotu.

Vrátime sa opäť do Thedasu. Osobitná pozornosť bude venovaná Tevinter Imperiu - krajine ovládanej magmi a otrokármi, ktorá má byť hlavným aktérskym poľom Dreadwolfu. Avšak to nie je všetko, zabrúsime aj do ďalších fascinujúcich lokácií, ako je rajón podvodníkov Antiva, tajuplný polostrov Rivan až po legendárnu pevnosť Šedých strážcov známu ako Weisshaupt. Vzhľadom na to, že od posledného vydaného dielu, Dragon Age: Inquisition, tento rok uplynie desať rokov, môžeme očakávať, že EA s príchodom Dreadwolfu osvieži sériu a spomenie na jej najslávnejšie dni s novou energiou a inováciami. Fanúšikovia boli nedávno potešení krátkym teaserom, ktorý predznamenal, že v lete sa konečne dozvie konkrétny dátum vydania hry. Vytvorenie takto očakávaného titulu určite vyžaduje čas, trpezlivosť a značné úsilie, ale EA sa zdá byť na ceste k dosiahnutiu cieľa, ktorým je poskytnúť hráčom príbehovo bohatú a vzrušujúcu skúsenosť. Alebo ich tiež oberie o peniaze a čas s priemerným titulom.

Bude ďalší prírastok do tejto legendárnej série ďalším z míľnikov žánru RPG alebo sa dočkáme ďalšieho sklamania? To sa dozvieme už do roka. Medzitým sa na hru môžete pripraviť, zvládne váš herný počítač rozbehnúť hru bez problémov?