Diablo IV: Očakávaná novinka od Blizzardu. Na čom ju spustíte?

Blizzard sa nechal už skôr počuť, že Diablo IV budeme môcť otestovať v dvoch kolách. Otvorená beta bude k dispozícii konkrétne od piatku 24. do nedele 26. marca. V rámci predbežného prístupu k nej ale vybraní hráči získajú prístup o týždeň skôr. Predbežný prístup k otvorenej bete získajú jedinci, ktorí si hru už predobjednali.

Ako vyzerajú dočasné dojmy? Recenzenti ju popisujú ako narvanú obsahom, príbehom a možnosťou customizácie. Množstvo cut-scén, filmčekov a dialógov je na diablovku až vraj prekvapivé. Najväčším prekvapením bol obrovský rozvetvený šikovný strom , ktorý hráčom dá skutočnú slobodu pri tvorbe vlastného charakteru , čo je niečo, čo v Diable zatiaľ hráči toľko nemali. Diablo ponúkne celkom 5 hrateľných povolaní, pričom každé bude mať úplne iné útoky, zbrane, kúzla, vlastnosti aj výbavu. Stále sa dočkáme brutálnej rubačky démonov, na tomto sa nič nezmení, avšak súčasný systém sa zo strany tvorcov dočká početných úprav, balansovania a vylepšení... Nechcený únik záberov z hry neminul ani Diablo 4. kde si každý môže urobiť vlastný obrázok o hre. Aj v tejto nedorobenej fáze však pôsobí skvelým dojmom a schytáva len pozitívne komentáre. Na vlastnej koži sa o hrateľnosti aj novom grafickom spracovaní môžeme presvedčiť v nadchádzajúcej bete.

A to najdôležitejšie – na čom túto hernú pecku rozbehnete? Vývojári zverejnili hardvérové nároky odporúčané na FullHD gaming:

  • Operačný systém: 64-bitová verzia Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-4670K alebo AMD R3-1300X a vyššie
  • Operačná pamäť: 16 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 970 alebo AMD Radeon RX 470 a vyššie

O hraní v 4k sa zatiaľ nehovorí, dá sa teda len špekulovať. Tak čo, ste pripravení na nálož grindu z pekla? Alebo si budete musieť zaobstarať nový herný počítač či herný notebook , nech si Diablo 4 môžete zahrať?