Dead Island 2 je očakávanou novinkou, v ktorej sa budete až po lakte kúriť v zombies

Už v piatok, 21. 4. sa všetci záujemcovia budú môcť vypraviť do spustošeného Los Angeles, aby sa pustili do boja so zombíkmi. Buďte medzi nimi aj vy.

Nový trailer

Na vydanie Dead Island 2 láka dvojminútový štartovný trailer, ktorý je k dispozícii na pozeranie na Youtube. Ten najprv ukazuje, ako sa prebudíte po leteckej nehode a uhryzne vás zombík. Napriek tomu ste prežili, ste totiž imúnni. Ako hra postupuje, prebudíte v sebe vnútornú zombiu a pustíte sa do šialenej, krvavej a podľa vývojárov srandovnej jazdy. Už od začiatku je isté, že aj keď pôjde o veľký nárez, hra neberie samu seba vôbec vážne .

Na prvý pohľad paráda

Na internet už uniklo prvých 30 minút z gameplaya, ktoré sú plné spojlerov. Z toho, čo sme však mohli vidieť, už teraz vieme, že to bude poriadna rezačka. V hre budú české titulky, ale bohužiaľ nebude podporovať cross-play . Našťastie bude možné hrať kooperáciu v rámci oboch generácií konzolovej platformy.

Rozbehnete hru na svojom hernom počítači?

Trochu prekvapením sú hardvérové nároky. Zase sa ukazuje, že 8 GB RAM už pre nové hry jednoducho stačiť nebude . Detailné hardvérové požiadavky sú v niektorých ohľadoch náročnejšie ako u rok starej konkurencie v podobe Dying Light 2: Stay Human od Techlandu, čo je mierne prekvapujúce, keď Dying Light 2 sa odohráva v rozsiahlom otvorenom svete, zatiaľ čo Dead Island 2 je uzavreté do menších oblastí v Los Angeles.

Pokiaľ sa rozhodnete do poničeného a zamoreného Mesta anjelov vypraviť, tak v odporúčaných sa objavuje požiadavka na AMD Ryzen 5 5600X (alternatívne Intel Core i9 9900), 16 GB RAM a ako GPU AMD Radeon RX 66OOXT či RTX 207 . Táto konfigurácia postačuje, aby ste sa do herného sveta mohli pozrieť vo FullHD pri 60 FPS. Bude na to váš herný počítač či herný notebook postačovať?