Counter Strike 2 je na ceste! Čo zatiaľ o očakávanej novinke vieme?

Counter-Strike 2 bude podľa vývojárov najväčší technologický skok v histórii tejto populárnej série, ktorý zaistí mnoho noviniek a aktualizácií. V lete bude oficinálne vydanie, avšak testeri už neúnavne pracujú a venujú sa všetkým chybám, ktoré možno v hre zatiaľ nájsť.

Akých noviniek či upgradov sa tak dočkáme?

Dýmovnice, respektíve ich oblaky dymu, sú teraz dynamické volumetrické objekty interagujúce s prostredím a reagujúce na svetlo, streľbu a výbuchy . Zmeny správania sa dymu sa premietajú aj do hrateľnosti, pretože guľky a výbušné granáty môžu oblaky krátko rozptýliť alebo rozšíriť. Dym sa novo vyvalí z otvorených dverí a rozbitých okien, nezastaví ho schody, zaplní dlhšie chodby a spojí sa s ďalšími oblakmi. V engine Source 2 sa častice dymu prispôsobujú systému nasvietenia, čo dáva vzniknúť realistickejšiemu svetlu a farbám .

Srdcom hry Counter-Strike 2 je systém obnovovania informácií. Zatiaľ čo predtým servery získavali informácie o hernom svete iba v určitých časových intervaloch, vďaka novej architektúre sa o začatí každého pohybu, výstrele každej guľky aj o odhodení granátu hráči dozvedajú okamžite , čo je veľké zlepšenie oproti predchádzajúcemu dielu. Aktualizácie sa dočkajú aj mapy. Okrem vylepšenia nasvietenia a viditeľnosti hráčov sa však nijako výrazne nezmenili. Nástroje a renderovacie funkcie enginu Source 2 budú dostupné aj komunitným tvorcom, ktorí určite ocenia jednoduchšie navrhovanie aj upravovanie máp. A s vytváraním sa samozrejme spája zdieľanie – ešte v rámci obmedzeného testovania bude otvorený workshop. Vylepšený inventár vyzerá lepšie a sú upgradované všetky základné zbrane . Čo hráča najviac poteší je, že svoj doterajší inventár si pohodlne prenesiete do ďalšieho dielu.

Zvuky hry Counter-Strike 2 boli prepracované, aby lepšie odrážali okolité prostredie, boli jasne odlíšiteľné a šlo z nich vypočuť viac informácií. Plus boli vyvážané pre zaistenie čo najlepšieho zážitku.

Už sa tešíte, keď si zahráte? Nažhavte svoje herné notebooky a herné počítače , novinka by mala doraziť už čoskoro.