Brnenský Game Access - čo tento rok čakať?

Siedmy ročník brnenskej videohernej konferencie Game Access sa blíži a mesto sa stáva centrom herného sveta. Konferencia sa koná v dňoch 31. mája a 1. júna v Hale P brnenského výstaviska. Organizátorom je GameDev Area, ktorý sa zameriava na podporu hernej komunity nielen v Brne, ale aj v Prahe. Tento rok sa očakáva účasť viac ako 2000 návštevníkov. Budete tam tiež?

Aký bude program?

Hlavnými lákadlami Game Access budú prednášky a prezentácie svetových herných vývojárov a vývojárok. Medzi hosťami tohto ročníka bude okrem iného režisér a dizajnér legendárnych hier ako System Shock, Deus Ex alebo Ultima, Warren Spector. Ďalším zaujímavým hosťom bude kreatívny riaditeľ štúdia Housemarque, Harry Krueger, ktorý má na konte hru Returnal, alebo kreatívna a naratívna riaditeľka štúdia Disco Globe, Jill Murray, ktorá sa podieľala na scenári Assassin's Creed IV: Black Flag a Shadow of Tomb Raider. Medzi hosťami bude aj skladateľ Petri Alanko, ktorý zložil hudbu pre hry ako Alan Wake, Control alebo Quantum Break. Ďalší zaujímaví hostia zahŕňajú programátora Joshua Flitcrofta, špecializujúceho sa na užívateľské rozhranie a prístupnosť v hernom priemysle, a Carolin Wendt, šéfku komunitného manažmentu v CD Projekt RED. Celkom sa očakáva účasť viac ako osemdesiatich hostí. Okrem prednášok a prezentácií sa návštevníci môžu tešiť aj na workshop a panelové diskusie. Súčasťou konferencie bude aj sprievodný program, ktorý zahŕňa indie showcase, kde budú jednotlivci a tímy z Česka, Slovenska, Turecka, Kanady a Brazílie predstavovať svoje herné projekty. Najlepšie projekty budú ocenené v rámci Game Access Indie Awards, kde bude mať každý účastník možnosť hlasovať. Na podrobný program aj všetkých účastníkov sa môžete pozrieť na oficiálnej stránke akcie.

Vstupenky

Základné vstupné na túto preslávenú videohernú konferenciu vychádza na 4100 korún. To zahŕňa prístup ku všetkým prednáškam, workshopom a diskusiám. Pokiaľ sa však chcete zúčastniť špeciálnych večerných párty a využiť špeciálnu matchmakingovú aplikáciu, ktorá vám umožní nájsť zodpovedajúce kontakty a partnerov pre vaše herné projekty, môžete si zakúpiť vstupenku za cenu 5200 korún. Pre tých, ktorí chcú ešte viac vyžmýkať z tejto konferencie, je k dispozícii prémiový vstup, ktorého súčasťou je vstup do VIP zón, obed a špeciálne stretnutie s ostatnými držiteľmi prémiových vstupeniek. Táto exkluzívna skúsenosť vás vyjde na 7600 korún. Študenti môžu využiť 50% zľavu na nákup všetkých úrovní vstupu.

Herná hudba

Dvojdňovú konferenciu doplní dvojica koncertov hernej hudby. Výber toho najlepšieho z českých herných soundtrackov odohrá 1. júna Filharmónia Brno, počas Czech Games Live Orchestra. Počas tejto udalosti zaznejú skladby z obľúbených hier, ako je séria Mafia, surrealistická hororová adventúra Someday You'll Return, vojenské simulácie z série Arma, alebo nedávna taktická stratégia Last Train Home. Konferenčný víkend potom uzavrie poľská kapela Percival Schuttenbach, ktorá sa podieľala na tvorbe soundtracku pre Zaklínačov 3. Ich vystúpenie Wild Hunt Live čerpá z onoho repertoáru s využitím tradičných nástrojov a mocných vokálov, doplnených o tanečné vystúpenie. Game Access sa tak nielen bude venovať diskusiám a prezentáciám, ale taktiež ponúkne skvelú zábavu v podobe živej hudby z populárnych herných titulov. Tešiť sa môžete na nezabudnuteľný zážitok, ktorý zviditeľní tvorivý a umelecký prístup k hernej hudbe.

Game Access je skvelou príležitosťou pre vývojárov, hráčov a fanúšikov videohier zoznámiť sa s najnovšími trendmi a inováciami v hernom priemysle. Konferencia sa každý rok rozširuje a tento rok sľubuje ešte bohatší program. Vďaka rôznym úrovniam vstupu môžu účastníci vybrať presne podľa svojich preferencií a potrieb. A so sprievodným programom v podobe koncertov hernej hudby sa Game Access stáva naozaj kompletným a nezabudnuteľným zážitkom. Pokiaľ vás zaujímajú videohry a chcete spoznať tvorcov za týmito projektmi, neváhajte a navštívte brnenský Game Access. Zároveň sa tam určite dozviete požiadavky na nové hry a tým pádom aj to, či váš herný počítač zvládne nové herné kôstky rozbehnúť bez problémov.