Larian Studios poteší všetkých fanúšikov Baldur's Gate

Jedna z najlepších hier tohto roku a horúci kandidát na hru roku 2023 vyšiel bohužiaľ iba digitálne. K dispozícii síce bola aj zberateľská edícia, ale tej bolo zúfalo málo a nie všetci si ju stihli kúpiť, než bola vypredaná. Na veľkú radosť všetkých fanúšikov sa ale Larian Studios rozhodlo, že vydá aj fyzickú kópiu svojej hry.

Čo všetko dostanete?

Deluxe edícia nebude iba samostatnou fyzickou kópiou hry, ale k nej dostanete aj štedrú porciu ďalších zberateľských predmetov. V luxusnej krabici sa schováva podrobná mapa sveta, 3diskový soundtrack, plagát s Mind Flayerom, 2 luxusné nášivky so znakom Absolútna a Flaming Fists a 32 samolepiek . Ďalej potom edícia obsahuje aj digitálnu verziu artbooku, OST, balíček predmetov z Divinity alebo unikátny skin na kocky.

Užijú si všetci

Ako sme pri fyzických kópiách hier zvyknutí, väčšinou sa dostane iba na PlayStation alebo na Xbox. Lariani ale tentoraz pamätali aj na fanúšikov, ktorí hrajú na PC. Fyzická edícia by mala vyjsť v prvej polovici budúceho roka a momentálne je v predpredaji . Samotná hra vyjde na 80 EUR, na Slovensko si ale potom ešte musíte priplatiť dopravu za 20 EUR. Dohromady tak zaplatíte 100 EUR. Čo nie je vôbec zlé. V súčasnosti sa dá edícia predobjednať iba na oficiálnych stránkach štúdia Larian.

Vydajte sa na dobrodružstvo

Zároveň je Deluxe edícia skvelou šancou, ako k Baldur's Gate 3 pritiahnuť ešte viac fanúšikov. Hra síce žne úspechy takmer všade, ale určite sa nájdu aj takí, ktorí o hre ani nepočuli – alebo počuli, avšak nedostali sa na kúpu a hranie. O obrovskej popularite a silnej základni fanúšikov svedčí aj 8 nominácií na hru roku 2023 . Pokiaľ chcete o Baldur's Gate 3 vedieť viac, vrátane toho, či ju rozbehne váš herný počítač alebo notebook, prečítajte si našu recenziu.