Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš

13x

Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Optická myš Connect IT so špeciálnym ergonomickým dizajnom, bezdrôtová USB prijímač, rozlíšenie 800/1200/1600 DPI, dosah 15 m

19,8 €Cena s DPH
16,5 €Cena bez DPH
Dostupnosť
Centrálny sklad skladom > 3 ks
Olomouc skladom 2 ks
Ostrava skladom 3 ks
Praha skladom > 3 ks
Značka:Connect IT
Kód:1149650
Typ:nový tovar
Akosť:A
Záruka:
24 mesiacov
    Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš
    Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 1/6 Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 2/6 Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 3/6 Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 4/6 Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 5/6 Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš - Fotka 6/6
   Fotografia má ilustratívny charakter.

   Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš

   Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikálne myš

   Vertikálne myš ponúka oveľa väčšiu dávku komfortného používania. Ergonomický tvar, kedy je jedna časť nápadne vyvýšené, totiž lepšie zodpovedá prirodzenej polohe dlane. To znamená menšie námahu a napätie zápästia i prstov, takže vydržíte dlhšie produktívne. Zvlášť ak patríte medzi aktívnou každodenné užívateľa, s tvarovaním myši CONNECT IT CMO-2510-BK Vertical Ergonomic predídete bolestiam ruky z intenzívneho používania počítača. Samotný pohyb po podložke presne zaznamená optický snímač, ktorého citlivosť je možné nastaviť v 3 stupňoch. Okrem ovládacích prvkov, kam patrí aj koliesko, na nej nájdete aj tlačidlo pre zmenu snímaného rozlíšenia a 2 prídavná tlačidla pre ľahšiu navigáciu stránkami.

   Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš

   Syndróm karpálneho tunelu

   Pri práci s bežnou počítačovou myšou sú kosti predlaktia v neprirodzene skrížené polohe a už po krátkej dobe dochádza k bolestiam a únave celého predlaktia. Pri dlhodobom používaní takejto myši môže dôjsť k chornickým problémom s nutnosťou vyhľadať lekársku pomoc.

   S používaním bežných kancelárskych myší je spojená aj novodobá počítačová choroba - tzv. Syndróm karpálneho tunela (tzv. Útlakový syndróm alebo tiež RSI). Ide o útlak stredného nervu v karpálnym tuneli, ktorý sa nachádza v zápästí ruky. Stredná nerv prechádzajúce práve týmto tunelom prenáša impulzy z mozgu do palca, ukazováka, prostredníka a časti prstenníku. U zdravých ľudí, ktorí nepreťažujú oblasť zápästia, poskytuje karpálny tunel dostatok priestoru pre priechod stredného nervu a prsty sú tak dostatočne zásobené impulzy z mozgu, teda zostáva zachovaná ich plná funkčnosť a citlivosť.

   Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš

    

   Medzi základné príznaky tohto syndrómu patrí mravčenie a bolesti v prvých troch prstoch (palec, ukazovák a prostredník) pripomínajúcim pocit preležaniu ruky. Objavuje sa tiež oslabená citlivosť ruky prejavujúce sa zníženou schopnosťou pevného stisku a nešikovnosť ruky všeobecne (v konečnej fáze vedúce až k vypadávaniu predmetov z ruky). Symptómy sa často prejavujú aj v kľudovom stave a bolesť môže prechádzať až do predlaktia a ramena. V počiatočnom štádiu je riešenie jednoduché - okamžite prestať používať bežnú počítačovú myš a ruku pravidelne precvičovať. V pokročilom štádiu je už nutná endoskopická operácia v zápästí, kedy dochádza k uvoľneniu karpálneho tunela, resp. zvýšenie jeho priechodnosti. Pri plne rozvinutom syndróme je nutné preťatie zápästných väzov, čím sa tlak na nerv odstráni.

   Podľa Štátneho zdravotníckeho ústavu (SZÚ) sa v Česku jedná o najčastejší choroba z povolania, v roku 2017 bolo evidovaných už 500 pacientov a každým rokom chorých pribúda.

   Všetkým týmto problémom sa dá veľmi jednoducho predchádzať používaním ergonomické vertikálne myši, u ktorej sú ruka aj predlaktie používateľa v prirodzenej polohe a nedochádza k neprirodzenému kríženiu šliach a kostí ani k útlaku stredného nervu v zápästí.

   • Špeciálny vertikálny ergonomický tvar
   • Rýchle a presné optické snímanie pohybu
   • Voliteľná citlivosť 800, 1 200 alebo 1 600 DPI
   • 6 tlačidiel (vrátane kolieska)
   • Bezdrôtové pripojenie k USB nano prijímačom
   • Povrch príjemný na dotyk

   Parametre a špecifikácie

   Farba 
   čierna 
   Senzory 
   Optický 
   Pripojenie 
   Bezdrôtové 
   Rozmery
   61 × 66 × 122 (mm)
   Hmotnosť
   200 g

   Tovar Connect IT FOR HEALTH ergonomická vertikální bezdrátová myš je zaradený tiež v týchto kategóriách: