Ako si vybrať nový herný počítač alebo notebook podľa konkrétnych hier?

Pri kúpe nového herného notebooku či počítača je jasné, že primárna požiadavka bude, aby zariadenie rozbehlo čo najviac hier. Čo však robiť v prípade, že sa v hardvéri práve príliš nevyznáte a máte len zoznam hier, ktoré by ste si radi na novom zariadení zahrali? Poradíme vám, ako si vybrať.

Keď viete konkrétne hry

V prvom rade je nutné vybrať si hry, ktoré by ste chceli na svojom hernom notebooku alebo počítači rozbehnúť. Vždy sa riaďte podľa tej najviac náročnej. Väčšina vývojárov u hier píše minimálne a odporúčané požiadavky . Čo to však znamená? Minimálne požiadavky znamenajú, že hru spustíte a bude hrateľná, avšak na nízke grafické nastavenie a nedostanete sa ďalej ako na 30 FPS. U odporúčaných sa potom počíta, že hru spustíte na vysoké detaily. Pokiaľ teda chcete čo najlepší herný zážitok, riaďte sa odporúčanými parametrami . Potom nastáva tak trochu detektívna hra, kedy musíte tieto parametre porovnať s tými, ktorý má váš vybraný herný notebook alebo počítač. Nezabúdajte tiež, že herné odvetvie sa rýchlo mení a nároky sa neustále raketovo zvyšujú. A tak to, že momentálne rozbehnete najnovší AAA titul, neznamená, že rozbehnete nové hry za rok. Vždy je tak lepšie vziať o niečo výkonnejší model . Veľkým pomocníkom je v tomto prípade Youtube, kde si podľa parametrov môžete nájsť konkrétnu hru a pozrieť sa, na aké grafické nastavenie hru môžete rozbehnúť.

Keď už máte počítač alebo notebook doma

Ak ste majitelia staršieho stroja a nie ste si istí, či rozbehne konkrétnu hru a nechce sa vám zložito dohľadávať a porovnávať, existuje pre vás jednoduchšie riešenie. Navštívte server systemrequirementslab.com, kde do vyhľadávača napíšete názov hry, ktorú si chcete kúpiť. Stránka vás potom vyzve na nainštalovanie aplikácie, ktorá za vás zistí, aký má váš počítač či notebook hardvér a porovná ho s konkrétnou hrou. Vy tak už iba dostanete vyhodnotenie, či je hra pre vaše zariadenie hrateľná alebo nie . Test je rozdelený na záložky minimálne a odporúčané. Opäť tu platí, že pre najlepšiu kvalitu sa budete musieť riadiť odporúčanými.

Keď už staré železo nestačí

Pokiaľ sa ukáže, že váš starý notebook či herný počítač na nové hry už jednoducho nestačí, neprepadajte panike. Poradíme vám, ako vybrať nové herné delo, a to presne podľa vašich preferencií a cenových možností. Možno si hovoríte, že nový herný pc alebo notebook je príliš veľká investícia, a je určite pravdou, že gaming nie je práve najlacnejší koníček. Avšak svojho sna o novej nadupanej mašine sa vzdávať nemusíte len preto, že máte trochu obmedzený budget. Riešením sú predvádzacie herné notebooky či predvádzacie herné počítače , ktoré vašej peňaženke ušetria tisíce.

Keď predvádzačku, tak GIGACOMPUTER

Čo to ale vlastne tá predvádzačka je? Ako je zrejmé z názvu, predvádzací počítač je zariadenie, ktoré bolo prezentované na verejných akciách či výstavách, alebo môže ísť o nepredané skladové zásoby výrobcov, a dokonca aj o počítače, ktoré boli pôvodne určené pre zahraničné trhy. Väčšina týchto zariadení je dodávaná v pôvodnom balení spoločne s originálnym príslušenstvom. Pred predajom je každý počítač starostlivo skontrolovaný a otestovaný , takže si môžete byť istí, že dostávate zariadenie v 100% funkčnom a dokonalom stave. A pretože už boli notebooky či počítače rozbalené, nemožno ich ponúknuť ako úplne nové, čo sa odráža v ich cene – napriek tomu sú však úplne nepoužívané . S obrovskou zľavou teda môžete získať nové zariadenie.

Keď je zákazník na prvom mieste

U nás v GIGACOMPUTERE sa nemusíte obávať žiadnych skrytých chýb. Pokiaľ máte pochybnosti, môžete si počítač objednať s osobným vyzdvihnutím priamo v jednej z našich predajní. Tu sa sami presvedčíte, že počítač je úplne nový. Okrem toho na všetky predvádzacie kusy poskytujeme dvojročnú záruku priamo u výrobcu . Ak si počítač rovno objednáte domov a cena presiahne 4990 Sk, získate dopravu zadarmo.