Založte svoje kráľovstvo v stredovekej hre Norland

Už budúci mesiac sa dočkáme spustenie early acessu ďalšie nové stredoveké hry - Norland, tentokrát od vývojárov Long Jaunt. Ak fandíte singleplayerovým sandboxovým simulačným hrám, ktoré v sebe kombinujú prvky stratégie a manažmentu, Norland je práve pre vás. Vývojáři dali hráčům možnosť si tento titul vyskúšať v podobe dema a úplní šťastlivci sa dostali do beta testovania. Vývojáři Long Jaunt se doposud zaměřovali predovšetkým na vývoj mobilných her, ktoré boli vcelku dobre hodnocené. Norland je tak jejich první PC hrou a musím říct, že malé ambice rozhodně nemají. Sú isté nedostatky, ale to je v betaverziách bežných. Vývojári však ihneď v úvode hry sľubujú, že hra bude po vydaní plne funkčná a bude obsahovať mnoho prvkov navyše.

Remix Rimworldu a Crusader Kings

Norland sa veľmi silno inšpiroval hrou Rimworld a tvůrci hru popisují jako kombinaci Rimworldu, Crusader Kings a hry Ceasar. Tieto tituly jsem hrála a mám je poměrně ráda, takže jsem byla velmi zvědavá na to, jak bude Norland fungovat. Už na prvý pohľad sa môžete tešiť na roztomilé animácie, izometrický pohľad a 2D grafiku. Tieto prvky mi veľmi pripomenuly hry z minulého desaťročia a osobne som si užívala. Ovládanie je dostatočne intuitívne a po chvíli sa dá hrať veľmi plynule. Norland je strategická hra, v ktorej máte za úlohu pečovať o prosperitu a blaho svojho kráľovstva a svojej pôdy. Hra vás vtiahne do sveta plného výzev a rozhodnutia, ktoré budú mať dôsledky pre celé vaše kráľovstvo. Podobne ako vo známej hre Rimworld, ani tu vám nič nie je dané zadarmo. Budete musieť neustále udržiavať zásoby jedla, riešiť potreby obyvateľov a čeliť rôznym výzvám a nepriateľom.

Začátek ve vaší režii

Jedným z hlavných prvkov hry sú postavy, ktoré si môžete vyberať na začiatku nové hry pomocou náhodného generátora, alebo si môžete úplne pretvoriť k obrazu svojmu. Na výber tak máte zo dvoch bratov a jednej ženy, dvoch sester a dieťaťa, otca a jeho dvoch dcér, dvoch bratov a mnoho ďalších. Môžete im tiež navoliť rasu a jednotlivé úrovne vlastností, ktoré budú potrebné ku všetkým činnostiam, ktoré budete v hre robiť. Napríklad vyššia inteligencia znamená možnosť rýchlejšie sa učiť z kníh, vyššie obchodovanie zase nižšie ceny u obchodníka apod. Samostatne si môžete zvoliť ešte dve vlastnosti, ktorými budú vaše postavy disponovať – jedna je kladná a druhá záporná. Prispôsobte si aj samotný vzhľad postavy či jej mena. Čo určite odporúčam, pretože v hre sa pohybuje veľmi veľké množstvo postav, a je veľmi ľahké sa v tom ztratit. Ďalej po tvorbe postav vám hra ponúkne vložiť svoje kráľovstvo na mapu. Mapa nie je malá, ale napriek tomu voľby pre umiestnenie vášho kráľovstva sú úplne silné. Na výber máte z nejakých piatich miest, z čoho sú dve označené ako ľahké, dve normálne a jedno ťažké. Obtížnosť sa určuje na základe surovín, ktorým daný kúsok zeme disponuje. Musíte si tak vybrať moudre, inak nedostanete ani za prvých pár dní hry a vaši lidé už budou bez jídla, dřeva i peněz. Své kráľovstvo si môžete pomenovať podľa seba a dokonca mu i určiť erb. Hra vám tiež umožňuje nastaviť si svoje susedstvo – môžete premenovať susedného kráľa i celé kráľovstvo, meniť im národnosť a ich vzťah k vám. A ak sa vám susedné kráľovstvo nepáči, jednoducho si v mape, že ho zničíte a daná zeme sa stane nikoho. V priebehu hry tak máte šancu zabrať si ďalšie územia bez válečných konfliktov, ale nie je to zadarmo a nezapomínejte, že nie ste jediní, ktorí majú na neobsadení pôdu zálusk. Ďalej si môžete zvoliť rôzne scenáre, ktoré vám hru trošičku zmenia, ale nie sú povinné. Tiež je zde volba nastavení různých modifikací či krizových eventů. Toto je všetko za vami, budete sledovať, ako sa menia vlastnosti a schopnosti vašich postáv a ako ovplyvňujú vaše kráľovstvo. Hra je veľmi rozmanitá a komplexná, čo znamená, že všetky mechaniky nebudete schopní pochopiť a aplikovať na prvú dobrú. Možno sa budete musieť vrátiť späť a niečo skúsiť znova, alebo prísť na to, ako správne postupovať. Počas hraní sa môže stať, že sa postava zasekne na nejakom mieste mimo viditeľnej mapy alebo náhle zmizne v cudzom kráľovstve, čo môže byť trochu frustrujúce.

Jednoduchý príbeh podľa zvoleného scenára

Príbeh hry sa točí okolo vašej kráľovskej rodiny, ktorá sa nachádza v ťažkej situácii. Dozvite sa o prevratu v kráľovstve, ktorý ukončil dlholetý mír, a vaša žena je unesena bandity, ktorí požadujú výkupné. Ste postavení pred rozhodnutím, či poslať výkupné, alebo sa pokúsiť osvobodit svoju ženu silou. Avšak týmto problémom sa stretávame, hoci by ste nemali k dispozícii vojakov. Musíte si preto nabrať žoldákov, ktorí vám za to pomôžu v boji proti banditom. Čím sú lepšie v umení boje, tým viac peňazí vám za ich služby účtujú. Tieto najaté sily jsou vašimi vernými druhmi, ktoré vám budú slúžiť až do konca života, tvoria tak nedelnú časť obyvateľov městečka. To je však len jedna varianta scenára. V ďalších môžete byť napríklad úplne bez prostriedkov či sa ocitnúť uprostred vojny či inej krízy. Začína sa však aj bez scenára – ste proste lordi, ktorí sa usídlili na novom území a chcú úplne začať nový život. Hra Norland ponúka hráčům nejen strategické výzvy, ale aj možnosť zapojiť sa do príbehu a ovplyvniť osudy svojich postáv a celého kráľovstva. Budete musieť urobiť mnoho rozhodnutí, ktoré môžu mať dlhodobé následky a ovplyvniť chod vášho mesta. Snažte sa správne hospodáriť s prostriedkami a zdrojmi, strategicky plánovať a riadiť vaše kráľovstvo spravodlivo as rozmyslom. Adaptačné schopnosti a schopnosť rozhodovania budú kľúčové pre váš úspech vo vašom úkole udržať prosperitu a blaho kráľovstva.

Starejte sa o svoje poddané i šlechtu

Ďalšími členmi vašej skupiny poddaných budú klasickí rolníci, ktorí vykonávajú rôzne profesie ako drevorubci, farmári, obchodníci a ďalší. Je dôležité zabezpečiť, aby boli spokojní a splnili si svoje pracovné povinnosti. Kľúčové je, že im každý večer poskytnete možnosť zakúpiť si jedlo na trhu, ktoré bude k dispozícii za výplatu, a tiež vám zabezpečíte strechu nad hlavou. Hoci jsou obyčejní vesničané, mají také své potřeby. Pokud tyto potřeby naplněny a jejich nálada poklesne pod určitú úroveň, môže mať veľký dopad. Môžu sa rozhodnúť opustiť vesnici nebo dokonce odmítnout pracovat. V horšom prípade sa môžu stať kriminálniky a terorizovať vaše kráľovstvo, alebo začnou revoltou, ktorá by mohla město úplne zrušiť. Na druhú stranu, členovia vašej kráľovskej rodiny nebudú mať dôvod uprchnúť, pretože majú povinnosť spravovať město. Avšak, nie je, aby sa vyrovnali na vaše príkazy, pretože ich efektivita v řízení vyhovovala, pretože vyhovovala na ich manažerských zručnostiach. Je dôležité dobre rozvrhnúť práce, aby nikto nebol prepracovaný, pretože to by vedlo ke špatné náladě. A to je práve jádrem problému. Je nutné všetko optimalizovať tak, aby bola dosiahnutá spokojnosť všetkých a všetko fungovalo bez zásahu. Pretože majú postavy vaše komplexné osobnosti, každá z nich dostane čas od času na niečo chuť – ať už doslova na konkrétne jedlo alebo napríklad na určitú činnosť. A pokud jim tuto touhu nesplníte, začnou být posedlí. Preto je dobrý čas od času preklikať všetkých vašich pánov a ubezpečiť sa, že ste spokojní. Nešťastní môžu upadnúť do depresie pána odmítnou robiť činnosti.

Rozumné nakládání se surovinami

Hneď na začiatku dostanete základné suroviny, ktoré vydržia do doby, než začnete byť plne samostatní. Je zde štědrá porce dřeva, nejaká mouka, piva a zelenina. Najdôležitejšou surovinou je zezačátku určite drevo, pretože potrebujete postaviť veľké množstvo vecí. Len zo základných vecí – potrebujete ubytovanie pre migrantov, potrebujete drevorubecký kabinet, pole pre pestovanie zeleniny, domy pre lordy, ktorí prijedou na návštevu alebo požiadať o život vášho dvora, potrebujete hospodu, kde si robia každý deň po práci odpočívajú, knižnicu, chrám i trh. To je pomerne dosť vecí a úplne na všetko vám drevo úplne určite nevyzbyde. Záhy do mesta prijede tiež obchodník, čo je váš jediný spôsob, jak získať knihy. V knihách sa môžete dočítať o nových technológiách, ktoré odemknú ďalšie budovy, ktoré budete potrebovať potrebovať – napríklad workshop, kováře, pivovar alebo pole s chmelom a žitem. Knihy ale stojí dosť zlaťáčků. a počet získaných surovín Množstvo vo vašom kráľovstve sa tiež odvíja od zeme, ktorú ste si na začiatok vybrali. Niektoré napríklad disponujú hustými a bohatými lesmi, ale nemajú vôbec žiadnu skálu na ťažké kamene a železné rudy. Ďalšie majú veľké množstvo úrodnej pôdy, ale naopak skoro žiadne lesy. Je teda nutné vyberať, kde vaše kráľovstvo založíte. Suroviny lze získat ale i jinak. Na mape sveta vášho kráľovstva sa nachádzajú aj rozptýlené vesničky, ktoré môžu priniesť určité výhody. Tieto dediny vám každé tri dni zdarma poskytujú nejaké suroviny ako darček. Je to úplne stále a každé nové hry získate iné suroviny. Je dôležité, aby ste si to vylepšili, pretože to ukazuje, že máte záujem o tieto drahocenné suroviny. Ak sa nevyzvednete, bude to brána ako to, že o vás nestojíte, a najbližšie už vám vesnice žádné suroviny nenabídne. Vesničky však majú aj ďalší význam. Slouží tiež ako zdroj obyvateľov pre vaše kráľovstvo. Môžete poslať peniaze do dediny, aby ste prilákali nových pracovníkov do vášho mesta. Týmto spôsobom môžete zvýšiť počet obyvateľov a rozšíriť svoje sily. Je však potrebné byť opatrný, pretože vesničky môžu byť napadené cizím královstvím a vypleněným. Po týchto útocích trvá určitú dobu, než sa vidiecky život obnoví a môžete získať nové suroviny a obyvateľov. Na vašej ceste môžete tiež naraziť na tábory banditov. Tieto tábory môžu byť dobrým zdrojom peňazí a otrokov. Okrem toho, že ich zničenie môže zlepšiť vzťahy s majiteľmi pôdy, na ktoré tieto tábory stoja, môžete zajatú banditu pripojiť ku svojim otrokom. Otroky môžete využiť ako levnú pracovnú silu, neprimo placené vojáky a dokonca môžete prodávať obchodníkom. Nicméně je třeba mít na paměti, že pokud možno budete otroky jako vojáky, mohou se pokusit o útěk během boje. Je dôležité sledovať vzťahy s otrokmi a venovať pozornosť ich loajalite.

Nikdy nevíte, čo príde

Je však nutné vziať do úvahy, že so sebou neprinesie žiadne udalosti a situácie, ktoré môžu spôsobiť problémy. Preto je nutné v potaz, že sa vždy niečo môže ukázať, pripraviť sa na to. Sama som bola kolikrát prekvapená, že toto sa predsa nemohlo stať. Napríklad, keď sa kráľovná zeme zamilovala do kráľovského brata, v jeden nestrežený okamih spolu mali sex a následne otěhotněla. Měli sice oba lehčí výčitky svědomí, ale král na to nikdy neprišel a vesele vychovával svoje synovce jako syna. Nebo keď se mi vzbouřili vojáci av podstatě vyvraždili celé království. A pretože obyčejní sedláci nemají zbraně, nemohli sa brániť skvele vybaveným jednotkám a všetci do jedného boli povraždení. Moji šlechtici se sice vojákům postavili, ale boli v úplnej menšine a nakoniec boli buď zabití, alebo kvôli nedostatku liekov zomreli o niekoľko dní neskôr na gangrénu.

Věnujte sa udalosti vo svete

Hra je komplexná a rozsiahla, a to nielen vo vašom vlastnom kráľovstve. Na mape sú k dispozícii ďalšie kráľovstvo, ktorými môžete interagovať a začína tu inšpirovať z Crusader Kings. Každé kráľovstvo má svoju vlastnú politiku a vzťah s vami je úplne náhodný – ak si ho teda hned ze startu nenavolíte inak. Dá sa to ovplyvniť diplomatickými alebo válečnými akciami. Ďalšie země slouží predovšetkým k obchodovaniu. Na mape vidíte ikonky, ktoré vám ukazujú, čo práve potrebujete alebo čo majú k predaju. Obchodníci pravidelne prichádzajú s karavanami a ponúkajú vám svoj tovar. Cena závisí na vašich obchodných schopnostiach a počte vojakov, ktorých máte k dispozícii. Je však zvláštne, že vojáci a rôzne iné udalosti priamo ovplyvňujúce cenu niektorých komodit, ale toto asi bude vysvetlené v plnej verzii hry. Máte možnosť s ostatnými kráľovstvami uzavrieť alianciu či sa priamo podporovať na mierových rokovaniach. Čas od času k vám ale príde s naliehavou správou, že váš sused napadne iné kráľovstvo a on vám pomôže. Tu si potom sami môžete strategicky určiť, na ktorú stranu sa pridáte a kto bude pre vaše kráľovstvo lepší spojenec. Správy ale zatiaľ chodí iba ako drobné upozornenia na pravej strane obrazovky a pokiaľ si jej nevšímate, máte docela smúlu. Už sa mi stalo, že mi sused vyhlásil válku, pretože som nezaregistrovala pozvánku na mierové jednanie a neodpovedala, teda si to susedné kráľovstvo vyložilo tak, že proti nemu vedu spiknutí. Nebo mi došla prosba o pomoc od dvoch neznesiteľných kráľovstiev, ale ja si už nevšimla, takže som nemohla adekvátne zareagovať. Neskôr mi došla správa, že som zbabělec ako obidvoma kráľovstvami sa mi rapidně uzavřely vztahy. Váš vplyv na okolité kráľovstvo nie je bez následkov. Ak sa rozhodnete vyraziť k susedom plundrovať ich poddané, môžu sa vaše vzťahy s nimi zhoršiť. Je jasné, že sa na vás nebudete pozerať príznive, ak budete ich poddaným násilím pripravovať o majetok. Je nutné premýšľať o dôsledkoch vašich akcií a usilovať sa o zachovanie dobrých vzťahov s okolitými kráľovstvami.

Otrok alebo manželka?

Tovar nie je jediným obchodovateľným prvkom v hre. Pretože sa nachádzate v stredoveku, sú tu také možnosti pre uskutečňovanie smluvených sňatků. Za každého manžela alebo manželku pre vaše šľachtické deti alebo iné vaše domácnosti musíte platiť určité veno. Často je veno pomerne vysoké, zvlášť pokiaľ sa jedná o mladé a vzdelané potomky daného kráľovstva. Tieto sňatky môžu priniesť mnoho výhod, ako napríklad povzbudenie diplomatických zväzkov a ponúkaných rôznych bonusov, ale zároveň sú finančne náročné. Je tiež dôležité zabezpečiť si vzdelaného partnera, ktorý by mal dobré vzdelanie a zručnosti. Vzdelávanie bolo v tejto dobe vzácne a cenné, a tak sňatek so vzdelanou osobou bol veľkou výhodou. Takýto partner priniesol nové znalosti a zručnosti do rodiny a mohol tiež prispieť k zlepšeniu politického a kultúrneho vývoja kráľovstva. Středověké období bylo plné politických intrik, mocenských her a navazování nebo zpevňování aliancí. Sňatky boli dosiahnuté v rámci vstupu na politickú scénu a upevnenie vplyvu v. Poskytovali možnosť budovať užšie vzťahy s inými kráľovstvami a využívať ich podporu alebo ochranu v prípade potreby. Byly také pozície v mocenské hierarchii a získať právny a legitímny nárok na trôn. Ak ale chcete oženiť mužského člena rodiny, musíte mať k dispozícii titul, ktorý bude pridelený jeho aktuálnej dobe, a najmä musíte rodine zaplatiť tučné veci. Pretože si ju kupujete. Věno bolo dôležitým prvkom týchto sňatkov, pretože záviselo na bohatstve a významu oboch rodin. Platba vena byla způsobem, jak ukázať vážnosť zámeru a odškodniť rodičov nového provdávaného člena rodiny. A keď sme u kupovania lidí, samozrejme jsme ve středověku a nemohou zde chybět ani otroci. Každý rok k vám zavíta obchodník, ktorý vám ponúkne „čerstvou dávku“ lacné pracovné sily. Otroci majú rôzne staty, ktoré im umožníte ľahšie množiť, alebo zastanú aj ťažké práce. Niektorí si na život v otroctví zvykli, a pokiaľ jim máte dostatek stravy a pití, nebudete sa snažiť utéct. Jiní naopak touží pouze a jenom po životě na svobodě. Je potom na vás, či otroky kúpite a osvobodíte, zrekrutujete do provizornej armády alebo necháte pracovať a žiť v kôlni pre otrokov. Pozitívne je, že ostatné kráľovstvo sa na vás bude pozerať pomerne zpatra, ak si budete vydržať veľké množstvo otrokov.

Středověk na vlastnej koži

Hra dokáže zachytiť rôzne situácie a skutočnosti, ktoré boli bežné v stredoveku. Kráľovské rodiny často uzatvárajú sňatky na politické účely, aby posílili svoj vplyv a vzťahy s inými kráľovstvami. Celkovo možno vidieť, že sa dajú overiť rôzne historické aspekty a situácie, ktoré boli typické pre stredovekú éru. Každé rozhodnutie, ktoré učiníte ohľadom obchodu a sňatkov, budú mať dôsledky na politickú, ekonomickú a kultúru vývoja vášho kráľovstva. Je dôležité dôkladne plánovať a premýšľať o dlhodobých dôsledkoch svojich akcií, aby ste dosiahli úspech a prosperujúceho kráľovstva. Svet vášho kráľovstva je plný rôznych príležitostí a situácií. Vesničky môžu poskytnúť užitočné suroviny a obyvateľstvo, ale tiež môžu byť napadnuté a vypleněné. Plenenie susedného kráľovstva síce môže priniesť zisk, ale tiež môže poškodiť vaše vzťahy s nimi. Tábory banditov sú zase zdrojom peňazí a otrokov, ale je potrebné starostlivo vyberať a sledovať loajalitu otrokov. Okrem válek a politiky je dôležité tiež udržiavať dobré vzťahy s ostatnými kráľovstvami a zohľadňovať dlhodobé dôsledky svojich rozhodnutí.

Je libo jednoho fanatika?

Ve hře, kterou hrajete, se odehrává příběh v době středověku, čo znamená, že hrá veľkú roli v každodennom živote vašich obyvateľov. To znamená, že pre vašu postavu je dôležitá vaša náboženská stránka. V prvej rade je dobre postaviť oltára, ktorý umožní vašim obyvateľom modlitbu a prejaviť svoju oddanosť bohu. Sem kráľovstvo by ste mali vystaviť chrám, čo zlepší náladu vašich obyvateľov rastu a prinesie im väčší zmysel viery. Výzkum výstavby chrámu začína nákupom knihy u obchodníka. Výskum postupne stúpa v obtiažnosti a všetko záleží na štatistikách vašej postavy, ktoré vygenerujú na začiatku hry. Víra byla v minulosti nedílnou součástí životů jak rolníků, tak i šlechty a pokud tyto potřeby nenaplníte, jednak budou vaši obyvatelé nešťastní, ale také vyděšení. Svatá Sofie, ktorú celé vaše kráľovstvo uctívá, je totiž laskavou bohyňou, ale tiež krutou, keď ide o tresty. Ihneď, jak postavíte chrám, vám miestny matriarchát, ktorý vedie celý kult svaté Sofie, pridelí vám, ktorý s vami bude v kráľovstve bydlet. Matriarchy majú priamy vplyv na obchodný svet a pokiaľ s nimi máte nevalný vzťah, ceny budú vyššie a ne všetky suroviny vám obchodník ponúka. Preto sa vyplatí do spoločných vzťahov trochu investovať. To môžete urobiť tak, že rozšírite priateľstvo s miestnym kněžím a hlavne zvýšite počet náboženských fanatikov vo vašom kráľovstve. Míť vo meste fanatiky je taký dvojsečný meč – budú síce väčšinu času stále šťastní, ale zároveň budú jednoducho zmanipulovateľní církví. Avšak čím viac fanatikov v meste máte, tým lepšie vzťahy budete udržiavať s matriarchami.

Roztomilá grafika

I keď niektorí môžu namietať, že štýl animácie je trochu zastaralý a do starších her, ja si dovolím nesúhlasiť. Animačné sekvenční obrázky nielenže prinášajú do hry dynamiku a vnímanie pohybu, ale tiež dodávajú celkový dojem zábavnosti. Isometrický pohľad hry Norland zabezpečuje lepšiu prehľadnosť a umožňuje hráčom sledovať dianie na obrazovke s väčšou jasnosťou. Vďaka tomu je možné efektívne navigovať postavou a plniť rôzne úlohy. 2D grafika dodáva hru jedinečný šarm a nostalgický pocit. Celé vaše kráľovstvo je krásne farebné a tento vizuál podtrhuje skvelý soundtrack. Skvele vybraná hudba podtrhuje stredovekú atmosféru a prenáša hráča do magického sveta plného dobrodružstiev. Zároveň hudba není rušivá.

Rozjedu sa?

Norland nemá nijak prepálené nároky na herný hardvér. To poteší najmä majiteľa slabších strojov, napriek tomu platí, že s integrovanou grafikou si ani neškrtnete. Doporučuji se tedy určite poohlédnout po nejakom novom hernom počítači alebo hernom notebooku .. A nemusí vás to stáť ani veľa peňazí! Skúste sa pozrieť na ponuku predváděcích herných počítačov a predváděcích herných notebookov. Jedná sa väčšinou iba o rozbalené tovary alebo nevyprodané zásoby, a vy tak s obrovskými zásobami zľavou výrobcov môžete získať úplne nové výkonné zariadenia, ktoré bez utiahne nielen túto hru, ale aj spousty ďalších. Já za sebe musím říct, že hra zezačátku šlapala jak po drátkách, ale neskôr, keď už bolo městečko väčšie a chodilo mi tak veľké množstvo NPC, mi FPS dosť padalo a to mám pomerne slušný herný hardware. Je to samozrejme možná i tým, že hra je až v beta testovaní, dosť i padala a optimalizácia zrejme nebude tak vychytaná, ako to môžeme čakať vo full release hry. Aké sú teda hardwarové nároky?

Procesor: štvorjádrový 3 GHz

Grafika: GTX 1660

RAM: 8 GB

Hra zaberá 1 GB na SSD disku.

Hodnotenie:

Miluju středověk, miluju roztomilú grafiku a miluju budovatelsko-simulačné hry. Takže Norland bol pre mňa jasný zásah do čierneho. Keď som pôvodne nemala vôbec žiadne očakávania, výsledok ma príjemne prekvapil. Po trochu náročnejšom tutoriálu na ovládanie som sa do hry hneď naplno pozrela a urobila som niekoľko priechodov, kde som zkoušela, čo všetko mi to dovolí. A bola som naozaj príjemne prekvapená z počtu možností. Líbilo sa mi, že vďaka úplne neočekávaným udalostiam hra nebola vôbec predvídateľná a keď už som si myslela, že sa môjmu kráľovstvu darí nadmíru dobre, vždy sa niečo kolosálne porobilo. Takže rovnako ako v reálnom živote. Už se těším, až hra vyjde do EA a vyzkouším si, co nového tam přidali a jak to ovlivní celkový chod mého království.