Nová budovateľská hra Pioneers of Pagonia pristála na Steame aj s českou lokalizáciou

Pioneers of Pagonia je nová budovateľsko-vojnová strategická hra, ktorá prináša fanúšikom dlhé zimné večery plné zábavy a napätia. Táto malebná hra je vytvorená za spolupráce tvorcu The Settlers, Volkera Werticha, a tímu Envision Entertainment. Pred tým, než bola hra sprístupnená v predbežnom prístupe na Steame 13. decembra, si už hráči mohli vyskúšať demoverziu. Projekt sa tiež úspešne predral cez fázu alfa verzie v septembri a teraz sa teší na svoj oficiálny výstup.

Noví Settlers?

Hra Pioneers of Pagonia je výsledkom tvorivého tímu, ktorého zakladateľom je Volker Wertich, tvorca slávnej hernej série The Settlers. Tím sa zameral na vytvorenie hry, ktorá dáva hráčom možnosť budovať a rozvíjať svoju osadu v pútavej a farebnej grafike. Práve voľba grafického štýlu prináša hráčom vizuálne príjemné prostredie, ktoré ma teda uchvátilo na prvý pohľad. Samotní tvorcovia vydali pri spustení predbežného prístupu vyhlásenie: "Na tento deň sme sa pripravovali približne dva roky! Celý tím netrpezlivo očakáva spätnú väzbu od komunity. Od októbrového verejného dema sa dosiahol obrovský pokrok. Early Access je pre náš projekt dôležitým míľnikom a začiatok novej cesty Už teraz pracujeme na ďalšom hernom obsahu a vylepšeniach. Stále máme mnoho nápadov a plánov. Entertainment. Cieľom hry Pioneers of Pagonia je poskytnúť hráčom ultimátny simulačný zážitok . Hráči sa ocitnú na procedurálne generovaných ostrovoch, kde ich osadníci budú musieť drieť ako o život, ťažiť a zbierať suroviny. Hlavnou úlohou hráčov je osídľovanie a preskúmavanie týchto ostrovov , pričom ich čaká celý rad úloh a výziev. Pri hre je dôležité tiež dbať na ochranu osady pred nepriateľmi, ktorí neváhajú napadnúť.

Hrajte podľa seba

Pioneers of Pagonia hráča zavádza do sveta pozostávajúceho z mnohých ostrovov obývaných rôznymi kmeňmi. Pretože sú mapy generované, môžete si zvoliť jednu z predvolieb alebo si ostrov úplne prispôsobiť podľa toho, ako chcete hrať. Hlavným cieľom je nájsť spriatelené kmene a nadviazať s nimi spojenectvo. Hráči majú za úlohu vyslať svojich prieskumníkov, ktorí majú za úlohu objavovať nové miesta, hľadať skryté suroviny a tajomstvo tohto sveta. Hra ponúka zábavu pre hráčov, ktorí si želajú pokojnejší budovateľský prístup a taktiež pre hráčov, ktorí sa chcú zamerať na bojové stratégie. Na výber máte medzi mapami zameranými na osídľovanie ostrovov alebo mapami s bojovými súbojmi proti nepriateľom. Existuje celý rad stratégií a taktík, ktoré môžete využívať na ochranu svojej osady a porážke protivníkov. Pokiaľ sa ale rozhodnete, že chcete iba stavať, môžete si v nastavení mapy navoliť, že nechcete naraziť ani na priateľské kmene ani na protivníkov. Naopak, ak chcete hlavne bojovať, môžete si navoliť veľkú hustotu nepriateľských táborov.

Pomerne veľká sloboda

V súčasnej dobe ponúka hra v predbežnom prístupe 40 rôznych typov budov, viac ako 70 druhov tovaru s komplexnými výrobnými reťazcami a procedurálne generované mapy, ktoré sľubujú nekonečnú zábavu. Vývojári plánujú, že hra opustí predbežný prístup počas nasledujúcich šiestich mesiacov. Počas tejto doby budú do hry pridané nové budovy, ďalšie výrobné reťazce a samozrejme budú prebiehať vylepšenia technickej stránky hry a ďalšie úpravy na základe spätnej väzby od hráčov. Pre fanúšikov je iste potešujúce, že hra je lokalizovaná do slovenčiny, čo zaručuje plynulý herný zážitok.

Predbežný prístup v top stave

Aj napriek tomu, že je hra momentálne v predbežnom prístupe, je vo veľmi dobrom stave a ponúka dostatok obsahu a aktivít, ktoré hráčom poskytujú mnoho hodín zábavy. Vývojári plánujú rozšírenie hry o ďalšie budovy, výrobné reťazce, protivníkov a jednotky, aby hráči mali neustále čo objavovať a vylepšovať. Tím sa teší na spätnú väzbu od hráčov, ktorá im pomôže pri ďalšom vývoji hry. Spoločne s komunitou majú v úmysle ďalej rozvíjať hru a prinášať nové obsahy a funkcie podľa priania hráčov. Pioneers of Pagonia sľubuje dôstojné pokračovanie série The Settlers a prináša hráčom ďalšiu možnosť sa ponoriť do sveta budovateľsko-vojnových stratégií. Svojou pestrosťou, komplexnosťou a českou lokalizáciou ponúka hráčom nebývalý herný zážitok, ktorý ich precvičí ako v budovaní a rozvoji osady, tak v boji a strategickom myslení. Presný dátum vydania finálnej verzie zatiaľ nie je stanovený, ale spoločnosť Envision Entertainment je odhodlaná spolupracovať s hráčmi a priniesť im presne to, čo si želajú. Nažhavte teda svoje herné počítače a herné notebooky a vrhnite sa do nového dobrodružstva.