Senua Hellblade II má svoj trailer aj dátum vydania

Senua's Saga: Hellblade II je očakávaným pokračovaním akčnej adventúry od štúdia Ninja Theory, ktoré Microsoft kúpil v roku 2018. Po úspechu prvého dielu sa fanúšikovia tešia na ďalšie dobrodružstvo bojovníčky keltského pôvodu, ktorá sa vydá na neúprosnú cestu za prežitím skrze mu. . Hra bola predstavená na udeľovaní cien The Game Awards 2023 videom, ktoré kombinuje filmové a herné scény a ponúka náhľad na to, čo hráča čaká.

Trailer je vonku

Už prvý trailer naznačuje, že druhý diel bude žiariť nádhernou grafikou. Autori si dali záležať na detailnosti prostredia a postáv, čo prispieva k celkovo vymazlenému a atraktívnemu vizuálnemu stvárneniu hry. Senua's Saga: Hellblade II bude hráča vťahovať do temných a nebezpečných končín Islandu prostredníctvom vizuálne aj zvukovo podmanivého príbehu. Druhý diel sa odohráva na Islande v 10. storočí a pokračuje v púti hlavnej hrdinky Senuy. Tentokrát sa Senua snaží zachrániť tých, ktorí sa stali obeťou hrôz tyranie, a bojuje proti temnote ako vo vnútri, tak mimo. Hlavnou témou hry je duševné zdravie, ktoré bude sledované a ovplyvňované počas hrania. Senua zápasí s duševnými i fyzickými démonmi, čo prináša intenzívne súboje a hádanky zamerané na vnímanie vonkajšieho i vnútorného sveta.

Vyzerá to fantasticky

Senua's Saga: Hellblade II sľubuje mnoho vylepšení oproti prvému dielu. Autori sa zamerali na zlepšenie bojového systému a pridali viac pestrých súbojov, ktoré boli jednou z pripomienok hráčov na prvý diel. Druhý diel tak bude ponúkať zábavnejšie a dynamickejšie akčné scény. Vývojári tiež zdôrazňujú, že Hellblade II bude mať kratšiu dĺžku, ale koncentrovanejší obsah. Hra bude k dispozícii iba digitálne, čo umožňuje tvorcom sa zamerať na vyvážený a hlboký zážitok.

Kedy bude hra vonku?

Napriek očakávaniu vydania v máji tohto roku, je stále možné, že sa dátum vydania posunie. Vývoj hier je zložitý proces a mnoho faktorov môže ovplyvniť ich konečné vydanie. Avšak, predstavenie hry na udalostiach ako je The Game Awards naznačuje, že tvorcovia sú na dobrej ceste k dostatočne pokročilému vývoju, aby si stanovili cieľ na vydanie hry. Požiadavky na HW už sú k dispozícii na Steame, môžete sa tak žmurknúť, či to váš herný počítač alebo herný notebook zvládne.

Vývojári hre veria

Microsoft, ktorý vlastní štúdio Ninja Theory, verí vo veľký úspech druhého dielu Hellblade. Aspoň tak to naznačuje výrok, že očakáva priemerné hodnotenie cez 90 %. Konkrétne sa hovorí o nízkych deväťdesiatkach, čo znamená hodnotenie medzi 90 a 93. Toto hodnotenie môže byť založené na interných recenziách alebo môže byť založené na hodnotení vybranými novinármi, ako je často obvyklé u väčších hier. Senua's Saga: Hellblade II sľubuje byť zasadením do krásneho prostredia severského Islandu a ponúknuť hráčom pohlcujúci zážitok prostredníctvom vizuálne aj zvukovo podmanivého príbehu. S očakávaným vydaním v máji 204 zostávame trpezlivo čakať, kým sa budeme môcť sami presvedčiť o kvalite hry a jej prínose k svetu videohier.