Life by You bude mať ďalší odklad

Ambiciózny titul Life by You od štúdia Paradox Interactive sa chce stať konkurenciou pre legendárnu hru The Sims od Electronic Arts. Plán je prilákať nespokojných hráčov The Sims, ktorí už dlhšiu dobu nesúhlasia s praktikami EA, ktoré zahŕňajú vydávanie odfláknutých a zabugovaných DLC za premrštené ceny.

Viac času na doladenie

Bohužiaľ sa ale zdá, že fanúšikovia budú musieť počkať ešte dlhšie, než sa dočkajú vydania Life by You. Spoločnosť Paradox Interactive totiž opäť odkladá vydanie rozpracovanej verzie hry. Pôvodný termín septembra minulého roka bol presunutý na 5. marca 2024 a teraz sa plánuje presun hry do early access až 4. júna. Hra bude dostupná na platformách Steam a Epic Games Store.

Dôvodom týchto odkladov je prianie tvorcov zaistiť, aby Life by You bolo pre hráčov čo najpríjemnejším a najzábavnejším zážitkom. Chcú, aby hra mala pevné základy už od samotného začiatku. Preto majú tvorcovia teraz tri mesiace navyše na doladenie výkonu, stabilitu, animácií tvárí, prechodov medzi animáciami, hrateľnosti a nástrojov pre modifikácie. Dôraz je tiež kladený na vylepšenie režimu stavby.

V predbežnom prístupe bude zhruba rok

Life by You bude vo fáze predbežného prístupu zhruba jeden rok, ale dĺžka tejto fázy závisí od spätnej väzby hráčov. Pokiaľ sa objaví potreba ďalšieho času na vylepšenie a doladenie hry, termín sa môže ešte posunúť. Naopak, ak bude hra prijatá pozitívne a nebudú sa objavovať závažné problémy, doba early access sa môže skrátiť.

Lepšie a prepracovanejšie The Sims?

Jedným z hlavných lákadiel Life by You je reálnejšia grafika a rozhovory v skutočných jazykoch, ktoré budú generované na základe udalostí v hernom svete. Týmto sa tvorcovia snažia priniesť do žánru simulácie života najmodifikovanejší a najotvorenejší zážitok.

Aj napriek odkladom sa vývojári tešia na vydanie hry a dúfajú, že sa hráčom zapáči rovnako ako celej komunite. Ich snahou je vytvoriť zábavný a plynulý zážitok, ktorý bude hráčom poskytovať množstvo možností pre kreativitu a interakciu. Life by You môže znamenať novú éru pre žáner simulácie života a priniesť osvieženie do herného sveta.