10 vecí, ktoré musíte urobiť, než rozohráte nové DLC do Cybepunku 2077: Phantom Liberty

Aj keď si na vydanie DLC Phantom Liberty pre hru Cyberpunk 2077 budú hráči musieť ešte chvíľu počkať, neznamená to, že sa nemôžu začať pripravovať už teraz. Správnymi predbežnými krokmi si môžu zaistiť čo najľahší a najpríjemnejší zážitok zo solídnej dávky nového kontentu.

Čo všetko zatiaľ vieme?

Samozrejme, existujú veci, na ktoré sa hráči nebudú môcť pripraviť. Vývojári CD Projekt Red zostali ohľadom deja nového rozšírenia pomerne tajomní, čo znamená, že tu bude veľa priestoru pre nepredvídateľné momenty a prekvapenia . Niektoré šokujúce odhalenia už prebehli v teaseroch a traileroch na DLC, ako napríklad odhalenie role Idrisa Elby v Phantom Liberty alebo existencie Songbird. Existujú však určité aspekty hry, na ktoré sa hráči môžu pripraviť a naplánovať. Ktoré sú to?

1 - Nový save

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú treba urobiť pred hraním Cyberpunku 2077 Phantom Liberty, je začať novú hru. Aj keď sa DLC pravdepodobne bude odohrávať uprostred hry, niekde počas Aktu 2, hranie od začiatku zaistí ten najlepší zážitok . Phantom Liberty totiž nielenže ponúkne nový príbeh, miesto a postavy. Mnoho aspektov hry, ako sú kybernetické mechaniky a policajný systém, prešlo masívnym prepracovaním – a tak si hráči vytvorením novej postavy budú môcť všetko nové zažiť na vlastnej koži.

2 - Preskúmajte poriadne Pacificu

Dej hry Cyberpunk 2077 Phantom Liberty sa odohráva v Dogtowne, novo prístupnej oblasti Pacificy predtým známom ako Combat Zone. Aj v súčasnej verzii hry hráči, ktorí sa prechádzajú domovom Voodoo Boys, získajú nejaké zaujímavé náznaky o Dogtowne, jeho obyvateľoch a kultúre . Navyše, pretože do Pacificy nevstupuje polícia, budete môcť dostať malú ochutnávku absolútnej anarchie. Ako s ňou naložíte?

3 - Vylevelujte hacky

Nie je pocyb, že Voodoo Boys z Pacificy sú extrémne nebezpeční a zbehlí Netrunneri. Je teda celkom pravdepodobné, že Dogtown – miesto ešte väčšieho bezprávia a nepokoja – bude obsahovať silnejšie, agresívnejšie Netrunnery (a väčší počet). Preto, ak DLC V konečne nedá príležitosť vstúpiť do Netu na vlastnú päsť, bude múdre doplniť si niektoré z najlepších quickhackov.

4 - Odomknite všetky predmety Johnnyho Silverhanda

V nadchádzajúcom rozšírení sa Keanu Reeves opäť objaví v úlohe legendárneho Samurai rockerboya a nočného mestského hrdinu Johnnyho Silverhanda, vedľa novej postavy Idrisa Elby, Solomona Reeda . Keďže je Silverhand v Cyberpunku 2077 kontroverznou, ale ikonickou postavou, určite tu budú ďalšie interakcie s ním, počas ktorých sa V dozvie viac o jeho živote, myšlienkach a osobnosti. Tí, ktorí sú nadšení z postavy Silverhanda a chcú nejaké unikátne interakcie, by mali pred začiatkom Phantom Liberty zozbierať všetky predmety Johnnyho Silverhanda . Je dobré byť pripravený na všetko.

5 - Dokončite quest The Hunt a Dream On

Aj keď o príbehu Phantom Liberty zatiaľ nie je veľa známe, trailery naznačujú, že hlavnou úlohou V DLC bude zachrániť prezidentku NUSA, Rosalind Myers, keď jej vzducholoď havaruje v Dogtowne . Našťastie quest "The Hunt" v Cyberpunku 2077 môže poslúžiť ako dobrá prax. Nielenže zahŕňa zachraňovanie synovca Rivera z rúk sadistického únosca, ale je to tiež jedna z najnapínavejších a najemočnejších vedľajších úloh v hre. Na rovnakú notu je dobré pocvičiť sa v špionáži a pozadí mocenskej politiky v queste Dream on. Misia zahŕňa stretnutie s Elizabeth a Jeffersonom Peralez a vyšetrovanie vlámaniu. Ako hráči analyzujú stopy na mieste činu, narazia na doposiaľ nevídanú sieť klamstiev a podivných udalostí. Keďže Jefferson kandiduje na starostu Night City, je toho veľa v stávke, a môže to pomôcť protagonistovi pripraviť sa na ešte zdanlivo ťažšiu úlohu zachrániť prezidentku NUSA.

6 - Venujte sa romantike

S trochou šťastia môže Phantom Liberty oživiť romantické možnosti Cyberpunku 2077, ale podľa predpokladov by to nemalo nabúrať už zavedené vzťahy v základnej hre. V závislosti od pohlavia V sú pre nich dostupné dva rôzne vzťahy (vedľa krátkeho románika sa bisexuálny Meredith Stout), každý z nich ponúka unikátnu príbehovú líniu a zážitok. Keďže Phantom Liberty pravdepodobne predstaví aspoň jednu novú romantickú možnosť , je to perfektná príležitosť, aby ste svoj súčasný vzťah posunuli na ďalšiu úroveň, než vyjde toto DLC. Alebo si radšej necháte otvorené dvierka?

7 - Naplňte si vrecká edáči

V Dogtowne na nás čaká unikátna novinka, Čierny trh . Toto miesto bolo odhalené v prezentácii vývojárov CD Projekt Red k trailera Phantom Liberty na YouTube - a podľa popisu režiséra príbehu Igora Sarzyńského z Cyberpunku 2077, sa dôrazne odporúča mať pred návštevou slušnú sumičku edáčov . Na Čiernom trhu budú dostupné rôzne veci, ktoré nikde inde nenájdete. Preto tam určite nechoďte s prázdnym kontom, mohli by ste ľutovať. Našťastie v Night City je mnoho spôsobov, ako si solídne zarobiť a našetriť si pre poriadne nákupy na Čiernom Markete.

8 - Vylepšite kyberware

Ďalšou dôležitou vecou, ktorú by hráči mali urobiť pred hraním Phantom Liberty, je zásobiť sa najlepším kyberwarom . DLC úplne prepracuje systém kybervéru v Cyberpunku 2077, takže telo V bude schopné vylepšiť iba určitým množstvom implantátov. Takže pre prípravu na tieto náhle obmedzenia nie je zlé si zaobstarať tú najlepšiu dostupnú kybernetiku v hre.

9 - Vozte si zadok v tom najlepšom

Najdôležitejšou vecou, na ktorú by ste určite nemali zabudnúť, je získať najlepšie auto. Veľmi výraznou zmenou v expanzii je totiž plnohodnotný boj v autách a úplne prepracovaný systém policajnej reakcie . Aby teda človek mal vôbec šancu na ulici prežiť, potrebuje to najrýchlejšie a najodolnejšie vozidlo. Cyberpunk 2077 Phantom Liberty pravdepodobne predstaví nejaké nové autá a motorky, ale získanie najlepšieho vozidla zo základnej hry bude kľúčové pre začiatok hry, pretože hráčom poskytne solídnu bojovú šancu počas ich prvých jázd.

10 - Upgradujte hardvér, ak je to potrebné

Aj keď je DLC platenou záležitosťou, hráčom, ktorí vlastnia základnú hru, bude nadelený masívny bezplatný update . Spomínaný bezplatný update s číslom 2.0 ponúkne napríklad prepracované systémy perkov, šikovného stromu aj zložky kyberware. Ďalej sa hráči môžu tešiť na odlišné správanie polície, vylepšenie umelej inteligencie pri súbojoch a automobilové naháňačky s možnosťou strieľať za jazdy. Chýbať nebudú ani nové rádiové stanice a zmeny v oblasti používateľského rozhrania, craftingu, lootu a zberu predmetov. To všetko bude pekný nápor na grafickú kartu aj na procesor. Zvládne herný počítač alebo herný notebook rozbehnúť Cyberpunk 2077 aj s novým DLC na maximálne detaily bez straty výkonu? Ak nie, nemusíte smútiť. Poobzerajte sa po predvádzacom notebooku alebo predvádzacom PC, ktoré vám za skvelú cenu ponúknu perfektný výkon pre túto hru.