Tvorcovia zaklínača chystajú ďalšie veľké AAA fantasy dobrodružstvo

Nažhavte svoje herné počítače a herné notebooky . Na internet unikli prvé detaily o chystanej AAA hre od bývalých vývojárov Zaklínača a Cyberpunku 2077, ktorí po odchode z CD Projektu založili vlastné štúdio s názvom Rebel Wolves. Na čele pred necelými dvoma rokmi založeného tímu stojí herný riaditeľ tretieho Zaklínača Konrad Tomaszkiewicz, ku ktorému sa v uplynulých mesiacoch postupne pridali ďalší bývalí členovia CD Projektu.

Vzbudilo sa obrovské nadšenie medzi fanúšikmi hier, keď sa na internete objavili úniky informácií o chystanej AAA fantasy hre od Rebel Wolves, tímu zloženom z bývalých vývojárov uznávaných hier ako Zaklínač a Cyberpunk 2077. Rebel Wolves je novo vytvorené štúdio, ktoré vyrástlo z odchádzajúcich hrdinov CD Projektu. Na jeho čele sa nachádza Konrad Tomaszkiewicz, herný riaditeľ tretieho Zaklínača, ktorý dokázal svoju schopnosť vo vedení skvelých hier. Po svojom odchode z CD Projektu sa rozhodol založiť vlastné štúdio, ktoré by sa mohlo pokúsiť vytrhnúť trón najlepších fantasy hier.

Podľa uniknutých informácií zo zdroja známeho iba pod prezývkou Kurakasis bude hra s názvom "Dawnwalker: Origins" predstavovať nové fantasy univerzum s temným podtextom. Jedná sa o príbehové RPG zamerané na jedného hráča, ktoré bude dostupné pre PC aj konzoly. Štúdio Rebel Wolves plánuje vytvorenie úplnej ságy, ktorá by mala priniesť revolúciu v RPG žánri.

Podľa informácií z rovnakého zdroja bola hra "Dawnwalker: Origins" porovnaná s datadiskom "O víne a krvi" z tretieho dielu Zaklínača, čo naznačuje, že rozsah hry môže byť mierne skromnejší ako pri predchádzajúcich tituloch Rebel Wolves. Avšak, to neznamená, že by hra nemala ponúknuť dôkladný a pútavý zážitok.

Štúdio Rebel Wolves je zložené z približne 100 vývojárov av ich financovaní je zapojené vydavateľstvo NetEase, čo je nezanedbateľná podpora pre ich ambiciózny projekt. Tím nedávno vstúpil do fázy alfy vývoja, čím naznačuje, že sa na hre aktívne pracuje.

Je zaujímavé sledovať, ako sa bývalí členovia CD Projektu snažia zrealizovať svoju vlastnú víziu a posunúť RPG žáner na ďalšiu úroveň. Vzhľadom na úspech predchádzajúcich hier, ktoré vyšli z tejto skupiny talentovaných vývojárov, fanúšikovia majú dobré dôvody na očakávanie kvalitného a pútavého fantasy dobrodružstva. Treba však mať na pamäti, že uniknuté informácie nemusia byť kompletne pravdivé a oficiálne oznámenie od Rebel Wolves alebo CD Projektu zatiaľ chýba. Odporúča sa sledovať oficiálne kanály štúdia Rebel Wolves a CD Projektu RED, aby ste boli v obraze o ďalšom vývoji tejto očakávanej hry "Dawnwalker: Origins".