24" LCD EIZO FlexScan EV2436W

10x

Monitor 24" LCD EIZO FlexScan EV2436W - 24 " 1920 x 1200 px IPS

152,73 €Cena s DPH
126,22 €Cena bez DPH
Dostupnosť
Centrálny sklad skladom 1 ks
Brno / O. Ševčíka do 2 pracovných dní
Olomouc do 2 pracovných dní
Ostrava skladom 1 ks
Praha skladom 1 ks
Značka:EIZO
Kód:1230433
Typ:repasované
Akosť:A
Záruka:
24 mesiacov
   Monitor 24" LCD EIZO FlexScan EV2436W
   Fotografia má ilustratívny charakter.

   24" LCD EIZO FlexScan EV2436W

    

   EIZO EV2436W - 24 "LCD monitor s pomerom strán 16:10 a podsvietením LED

   Obrazová kvalita a ergonómia modelu EV2436W ukazujú, o čo ide: o najvyššie nároky na moderné monitor. Na 24-palcový obrazovke s pomerom strán 16:10 sa práca stane zábavou. S LCD panelom IPS s rozlíšením 1920 x 1200 bodov, s povrchom potlačujúcim odleskami a podsvietením LED zvláda tento model detailné a excelentné podanie obrazu. To uľahčuje kancelársku prácu. O obraz bez oslňovaniu sa stará funkcia AutoEcoView, ktorá upravuje jas podľa okolitého prostredia. Infračervený senzor systému EcoView-Sense zisťuje, či monitor EV2436W práve niekto používa. Ak nie, ušetrí sa energia. Celkovo pôsobí tento veľký monitor veľmi kompaktne, pretože rámik okolo obrazovky meria iba 16 milimetrov.

   • LCD panel IPS s pomerom strán 16:10 a kompaktný, priestorovo úsporný dizajn
   • Kontrast 1000: 1, jas 300 cd / m², pozorovací uhol 178 °
   • Odozva 6 ms v úrovniach šedej s funkciou Overdrive
   • Funkcia Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pre najvyššiu úsporu energie a optimálnu ergonómiu
   • Integrované reproduktory a výstup na slúchadlá
   • USB hub s jedným konektorom pre upstream a dvoma konektormi pre downstream
   • Display Port, DVI-D a DSub vstupy pre digitálne a analógové pripojenie

   24" LCD EIZO FlexScan EV2436W

   Kompaktný a priestorovo úsporný dizajn

   Moderný LCD panel s veľmi úzkym okrajom je základom extrémne kompaktného prístroja. Okraj okolo obrazu meria maximálne 16 mm. Sieťový zdroj a vstupné konektory sú v prístroji optimálne integrované.

   Výnimočná obrazová kvalita

   Rozlíšenie 1920 x 1200 bodov, kontrast 1000: 1 a jas 300 cd / m² prinášajú prvotriednu obrazovú kvalitu s jasným podaním grafiky i ostrých kontúr textu. Nech sedíte priamo pred monitorom, alebo stranou, nech sa pozeráte na akúkoľvek časť obrazu - perfektne vysoký a rovnomerný kontrast farieb a odtieňov šedej je zachovaný v každej časti obrazovky.

   Úsporný a priateľský k životnému prostrediu

   Podsvietenie panela neobsahuje žiadnu ortuť: využíva úsporné a napriek tomu jasné LED bielej farby a je prednosťou modelu EV2436W. Spotreba monitoru činí pri typickom využití iba 19 W. To znižuje prevádzkové náklady a produkciu CO2.

   Auto-EcoView

   Senzor EcoView meria úroveň okolitého osvetlenia, podľa ktorej plne automaticky upravuje jas obrazovky. Pri intenzívnom osvetlení jas obrazovky zosilňuje, pri slabom osvetlení ho znižuje. Jas je možné samozrejme nastaviť aj manuálne. Požadovaný jas si môže voľne určovať sám užívateľ. Pritom slúži index EcoView ako orientačný ukazovateľ šetrnosti príslušného nastavenia k životnému prostrediu.

   EcoView-Sense

   Keď sa hodnotí energetická úspornosť, model EV2436W boduje vďaka svojej funkcii EcoView-Sense. Táto funkcia automaticky zapína a vypína obrazovku podľa toho, či pred ňou sedí užívateľ, alebo nie. Prítomnosť používateľa je tak zistená ešte predtým, než sa dotkne myši alebo klávesnice. Obrazovka je vždy pripravená na okamžité prevádzky, ale za neprítomnosti užívateľa nespotrebúva žiadnu energiu.

   EcoView-Optimizer

   Funkcia EcoView-Optimizer zisťuje podiel bielej farby v obraze a zohľadňuje ho pri riadení podsvietenia. U tmavých obrazov je svit znížený, takže spotreba klesne až o 30%. Užívateľom nastavený jas obrazu však zostane zachovaný, pretože EcoView-Optimizer zodpovedajúcim spôsobom upraví farebné tóny.

   Eco-Timer Pre úsporu energie využíva EIZO dve metódy:

   Časovač Eco-Timer vypne monitor po nastavenom čase, čím zníži jeho spotrebu. Vypínač priamo na monitore úplne odpája prívod energie - a tým tiež odpadá zbytočná produkcia CO2 a náklady.

   Overdrive

   Prepínanie obrazových bodov je zásluhou vopred vypočítaného prebudenia natoľko výrazne urýchliť, že prechod medzi rôznymi tónmi vyžaduje v priemere len 6 ms. Pohyblivý obraz v rýchlych videosekvenciách, hrach a 3D-CAD animáciách je vykresľovaný s doposiaľ nevídanou rýchlosťou a bez rušivých duchov.

   Precízne riadenie farieb

   Prostredníctvom riadenie farebnej teploty je možné nastavovať úroveň bielej farby v rozmedzí 4 000 K a 10 000 K v krokoch po 500 K. Ďalej je možné nastaviť sýtosť farieb (Gain) jednotlivých RGB zložiek.

   Fine Contrast

   Táto funkcia poskytuje rôzne režimy zobrazenia s rozdielnym prednastavením jasu, farebné teploty a gama, prosím. Stlačením tlačidla získate ideálne zobrazenie pre kancelárske aplikácie, internet aj obrazy (sRGB). Režim Paper simuluje príjemný kontrast a hodnotu bieleho bodu tlačených dokumentov. Okrem toho môžete pre vlastné nastavenie využiť aj dva užívateľské režimy.

   Digitálne a analógová rozhrania

   Display Port a vstup DVI-D umožňujú pripojiť digitálne signály. Pre analógové signály je k dispozícii jeden konektor DSub. Súčasne tak môžu byť pripojené až tri počítače.

   USB hub

   K zabudovanému USB hubu môžete pripojiť rôzne príslušenstvo. Napríklad klávesnicu a myš môžete zapojiť priamo do monitora na stole.

   Digitálne riadenie prostredníctvom ScreenManager Pre

   Softvér ScreenManager Pre slúži k pohodlnému riadenie monitora z prostredia Windows ako alternatíva k priamemu nastavovanie na monitore. Pre pripojenie stačí iba signálny kábel. Možné je dokonca aj vytvorenie väzby medzi užívateľskými aplikáciami a nastavením monitora:
   napríklad prepnutie na predvoľby sRGB pri vyvolaní internetového prehliadača.

   Stojan FlexStand

   Umožňuje otáčanie a nakláňanie monitora i prevádzku v polohe na výšku a na šírku. Plynulé nastavenie výšky začína úplne dole na úrovni stola a má
   rozsah 13 centimetrov. Tým je zaručená optimálna ergonómia nezávisle na tom, či človek sedí alebo stojí. Aj napriek svojej maximálnu pohyblivosť je stojan FlexStand vždy plne stabilný.

    

   Parametre a špecifikácie

   Displej 
   24" LCD IPS WUXGA s rozlíšením 1920 x 1200 
   Rozhranie 
   DisplayPort, DVI, VGA, 2xUSB 2.0 
   Farba 
   čierna 
   Rozmery
   518 × 324 × 230 (mm)
   Hmotnosť
   6.4 kg

   Monitor 24" LCD EIZO FlexScan EV2436W je zaradený tiež v týchto kategóriách: